شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

10 راه کارآمد و تأثیرگذار برای جذب مخاطب به یک غرفه نمایشگاهی

۱۰ راه مؤثر برای جذب مخاطب بیشتر به غرفه

زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

10 راه مؤثر برای جذب مخاطب بیشتر به غرفه


10 راه مؤثر برای جذب مخاطب بیشتر به غرفه

 

وقتی در یک نمایشگاه تجاری حضور دارید، چه عواملی باعث می‌شود غرفه شما توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند؟ جلب مخاطب بیشتر، آرزوی هر غرفه‌داری در یک نمایشگاه است.

 

عوامل و کارهای زیادی است که باید انجام دهید تا غرفه شما جذاب‌تر شده و بازدیدکنندگان بیشتری را به سوی خود بکشاند. در این مقاله 10 راه کارآمد و تأثیرگذار برای جذب مخاطب به یک غرفه نمایشگاهی را به شما معرفی خواهیم کرد. از طراحی و ساخت غرفه گرفته تا استفاده صحیح از کارکنان همگی تکنیک‌هایی هستند که برای جذاب‌تر کردن نمایش کالای شما در غرفه‌تان تأثیرگذار هستند. پس اگر کنجکاوید که بدانید غرفه‌ها چگونه باید طراحی و ساخته شوند تا بتوانند مخاطب بیشتری را جذب کنند 10 راه شگفت‌انگیز زیر را دنبال کنید!

 

10 راز جذب مخاطب بیشتر

شما احتمالاً تا به حال در صدها نمایشگاه شرکت‌ کرده‌اید و در بین غرفه‌های مختلف قدم زده‌اید. اکثر آن‌ها زیبا و البته شبیه به یکدیگر به نظر می‌رسند. اما چه چیزی باعث می‌شود غرفه شما با دیگران تفاوت داشته باشد و  بازدیدکننده بیشتری را به سوی خود جذب کند؟ چه کارهایی می‌توانید برای منحصر به فرد شدن غرفه‌تان انجام دهید؟

 

  1. نمایش تصویری صحیح و جذاب از کسب و کارتان

غرفه شما ویترین فروشگاه شما است، در واقع شما به طور مستقیم از بازدیدکنندگان دعوت می‌کنید که به فروشگاه شما بیایند.

پس باید اطمینان یابید که هدفتان از حضور در نمایشگاه به نحوی صحیح از طریق غرفه‌تان منتقل می‌شود. فضای غرفه باید به طریقی طراحی گردد که افراد را به غرفه‌تان دعوت کند.

 

با استفاده مناسب و به جا از نمادها، پوسترها و بنرها باید هیاهوی غرفه‌های اطراف را تحت سلطه خود قرار دهید، به طریقی که غرفه‌های دیگر جذابیت‌شان را از دست بدهند. در عین حال از طریق این ابزار اهداف خودتان را هم به نمایش گذارید و برندتان را توسعه دهید. این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که تمامی عناصر و ابزار و نمادهای به کار رفته در غرفه باید با همدیگر هماهنگی داشته باشند.

 

 

  1. فراموش نکنید در فضای کوچک هم می‌توان زیباترین چشم‌انداز را خلق کرد

نمایش مناسب محصول در واقع نشان دادن آرزوها و بلندپروازی‌های بزرگ است، ارتباطی به بودجه‌های کلان و صرف هزینه زیاد ندارد. تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه نوع فضایی مناسب اهداف شما است می‌تواند چالش‌انگیز باشد. در زمان غرفه‌سازی این ایده که «هرچه بزرگتر، نتیجه بهتر» اشتباه است. غرفه‌های کوچک با طراحی و ایده حرفه‌ای می‌توانند کارآمدتر باشند، به عنوان مثال سیستم از پیش ساخته سفارشی بسیار تأثیرگذارتر از مبلمان و میزهای بزرگ هستند. برای نتیجه بهتر تمرکز را بر ایده و هدفتان از حضور در نمایشگاه بگذارید تا اینکه صرف هزینه‌های کلان و ابزار تجملی و پر زرق و برق نمایید.

 

  1. شفاف عمل کنید

این یک فرصت ایده‌آل برای شما است که خدمات شرکت خود را به جمعیت زیادی معرفی کنید، پس این فرصت را خراب نکید و سعی کنید تا در زمان ارتباط با مخاطبین خود به صورت صادقانه و شفاف عمل کنید. اهداف اصلی خود را بیان کنید و سعی کنید به مخاطبین نشان دهید که خدمات شما چقدر مفید و ارزشمند است.

 

  1. استفاده از برند و لوگو شناخته شده

لوگو یا برندی که مخاطبین نمایشگاه با آن آشنایی دارند را به نمایش گذارید. اگر یکی از محصولات خط تولید شما از دیگر محصولات و حتی نام شرکتتان شهرت بیشتری دارد، از نام آن محصول بیشتر و جلوتر از دیگر اسامی استفاده کنید.

 

  1. خلاق باشید

از موسیقی، رنگ‌ها، صفحه نمایش و هر ابزار دیگری برای بیان محصولات خود استفاده کنید. استفاده تأثیرگذار از نور می‌تواند باعث افزایش توجهات به غرفه شما شود. مسیری که بازدیدکنندگان عبور می‌کنند تا به سمت غرفه شما برسند را بررسی کنید و از دیدگاه آن‌ها این مسیر را مشاهده کنید. با این کار می‌توانید ببینید که غرفه شما تا چه اندازه در معرض دید قرار دارد و از جذابیت کافی در بین سایر غرفه‌ها برخوردار می‌باشد. از متن‌های واضح و شفاف و مختصر در غرفه استفاده کنید. از نور، طراحی‌های دیجیتالی و پوسترها به نحوی استفاده کنید که خود به خود باعث جذب بازدیدکنندگان به غرفه شما شوند و افراط نکنید. از تصاویر بیشتر از متن در طراحی‌ها استفاده کنید، تصاویر توجه مخاطب را بیشتر جلب می‌کند.

 

  1. بر اساس بودجه عمل کنید

به خاطر داشته باشید که مسئله صرف پول بیشتر برای جذب مخاطب نیست. نگاهی به اطراف ساختمان شرکت خود بیاندازید، ممکن است ابزاری را بیابید که برای غرفه شما ایده‌آل باشد. مسئله نمایش بهتر است، با استفاده از ذهن خلاق سعی کنید بهترین چشم‌انداز را ایجاد کنید. بودجه غرفه‌سازی را صرف خرید تجهیزات گران‌قیمتی نکنید که تنها یکبار از آن استفاده خواهید کرد. بودجه اضافه را برای مواردی نگه دارید که به جذب بیشتر مخاطب کمک می‌کند.

 

  1. هدایای تبلیغاتی

بخشندگی یکی از راه‌های جذب مخاطب است. هدایای تبلیغاتی باید بتوانند پیام شرکت شما را انتقال دهند و برندتان را به نحوی مناسب معرفی کنند. مردم پس از گرفتن این اقلام ممکن است آن را در غرفه دیگری جا گذاشته یا روی زمین رها کنند. اگر می‌خواهید کالایی دارای برند خود را به عنوان هدیه به مخاطبین بدهید، گزینه‌هایی را انتخاب کنید که به راحتی قابل حمل بوده و از تأثیرگذاری بالایی برخوردار هستند، چیزی که مخاطبین با دیدن آن در آینده به یاد برند شما بیافتند.

 

 

  1. صحبت با سازمان‌دهندگان نمایشگاه

قبل از برگزاری نمایشگاه نیازها و ماهیت کسب و کار خود را برای سازمان‌دهندگان نمایشگاه توضیح دهید و محل غرفه را مشخص کنید. سعی کنید مذاکره‌کننده خوبی باشید و بهترین جایگاه را با مقرون‌به صرفه‌ترین قیمت بدست آورید. موقعیت مکانی غرفه تأثیر حیاتی در نمایش برند شما دارد.

 

  1. استفاده از کارمندان مناسب

برای غرفه‌تان یک تیم حرفه‌ای را انتخاب کنید. گاهی انتخاب افرادی با جذابیت بیشتر تأثیر بالایی در جذب مخاطب دارد. اگر امکان استخدام افراد حرفه‌ای را ندارید، سعی کنید تیم شما افرادی فعال و دارای رفتار دوستانه هستند. گاهی هم استفاده از یونیفرم‌های یکدست و جذاب باعث بهتر دیده شدن غرفه شما می‌شود.

 

  1. اطلاع‌رسانی مناسب

پس از اینکه غرفه‌ای مناسب و جذاب را طراحی نمودید، نوبت به اطلاع‌رسانی از موقعیت غرفه‌تان است. از طریق وب‌سایت، ارسال ایمیل دعوت‌نامه و استفاده از رسانه‌های اجتماعی سعی کنید بازدیدکنندگان بیشتری را به نمایشگاه و بازدید از غرفه شما دعوت نمایید.

 

فراموش نکنید که با طراحی خلاقانه و هوشمندانه غرفه خود در نمایشگاه می‌توانید تصویری از کسب و کارتان را به جهان بیرون ارسال کنید که تا مدت‌ها در ذهن مخاطبین به یاد خواهد ماند.

 

مشاهده مقاله >تجدید قوا در برنامه ریزی نمایشگاه

نمونه کار ها

Sorry, no posts matched your criteria.

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

No Comments

Post a Comment