شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

ویژگی غرفه نمایشگاهی خوب

ویژگی های غرفه نمایشگاهی خوب

زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

طراحی غرفه های نمایشگاهی : صفر تا صد دکور نمایشگاه

ساخت و طراحی غرفه یکی از ابزار موثر در تبلیغات بوده و دارای اهمیت بسیاری است. امروز در صنعت نمایشگاهی ، غرفه داران به این باور رسیده اند که با داشتن غرفه نمایشگاهی گیرا و جذب بازدیدکنندگان و درگیر کردن آنها با محتوایات غرفه به نتیجه مطلوب و موفقی می رسند، و می توان گفت که غرفه در نمایشگاه جلوه گر شرکت و غرفه دار است.

نمایشگاه برق آبان 1400

غرفه شرکت زیما / طراحی شرکت رایمون

یک غرفه نمایشگاهی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

1.هماهنگی فضای غرفه با نوع فعالیت و محصول شما

2.زیبایی ساختار و شکل غرفه

3.قابل درک بودن پیام مشارکت کننده در خصو محصول و خدماتش

4.پلان مناسب

 

اندازه مناسب برای غرفه های نمایشگاهی چقدر است؟

وقتی در یک نمایشگاه شرکت می کنید ظاهر غرفه اهمیت زیادی دارد و اینکه اندازه غرفه چقدر  باشد بستگی به نوع فعالیت و اهداف شما به شرکت در نمایشگاه بستگی دارد. صرفا اندازه بزرگ یک غرفه باعث افزایش اعتبار یک شرکت نمی شود.

برای مشخص کردن اندازه یک غرفه باید بدانید چه نوع محصول و چه تعداد قرار است به نمایش گذاشته شود، به طور حدودی چقدر بازدیدکننده خواهید داشت تا بتوانید فضای مذاکره مناسبی را در نظظر بگیرید ، همچنین باید به تعداد کارکنان داخل غرفه برای اندازه مناسب توجه شود.

 

فضاهای تشکیل دهنده غرفه های نمایشگاهی

1-بخش اطلاع رسانی یا اطلاعات در غرفه

2-بخش نمایش کالا و محصولات در غرفه

3-بخش مذاکره 

4-فضای پشتیبانی

5-فضای آموزش

6-بخش نمایش های تصویری

 

1- بخش اطلاع رسانی یا اطلاعات در غرفه:

به طور معمول در ورودی غرفه است و از قسمت های پر اهمیت برای جذب بازدیدکنندگان و دستیابی به اهداف شرکت است.

بخش اطلاع رسانی یا اطلاعات در غرفه

 

2- بخش نمایش کالا و محصولات در غرفه:

بعد از بخش اطلاع رسانی مخاطب برای بازدید و آشنایی با کالا و نحوه عرضه آن به این قسمت هدایت می شود. این بخش باید از یک جهت برای بازدیدکنندگان نمایشگاه در معرض دید باشد و از طرف دیگر فضای کافی، داخل غرفه داشته باشد تا مخاطب به خوبی بتواند به بررسی محصول بپردازد.

نمایش محصولات در نمایشگاه

3- بخش مذاکره و در غرفه:

این بخش نقش مهمی در بازاریابی و فروش کالا و خدمات رساندن به مشتری جهت فروش و انعقاد قرارداد دارد. در این بخش قابیلت های محصول، توانمندی شرکت و توضیحات کامل توسط گروه و یا فرد مربوطه در اختیار مشتری قر ار می گیرد و مذاکره اولیه، توافق نامه و احیانا امضائ پیش قرارداد و اهدای هدایای شرکت و کاتولوگ های تخصصی انجام خواهد پذیرفت.

بخش مذاکره در غرفه نمایشگاهی

4-فضای پشتیبانی:

در غرفه سازی نمایشگاه این فضا شامل بخش پذیرایی و انبار کالا و یا لوازم اضافه می تواند باشد. جانمایی این بخش به نحوی است که دسترسی به آن دور از دید بازدیدکنندگان است.

بخش پشتیانی غرفه نمایشگاهی

5- بخش آموزش در غرفه:

این بخش با توجه به اهمیت بحث آموزش و استفاده بهینه بعد از تبلیغات و شناساندن شرکت و محصولات آن، در صورت داشتن فضای کافی، محلی را در غرفه به این امر اختصاص می دهند و در آنجا علاوه بر معرفی شرکت، طرز کار و روش های اجرایی و تخصصی مربوطه و یا نحوه ارائه خدمات را رایگان آموزش می دهند.

بخش آموزش در غرفه نمایشگاهی

6- بخش نمایش های تصویری( پوستر، نمایشگر ):

بسیاری از ویژگی های محصول می توانند از طریق نمایشگر ها سریع تر به اطلاع مخاطب برسد. فیلم ها و انیمیشن های تبلیغاتی شرکت در رابطه با تاریخچه شرکت، موفقیت و تکنولوژی های به کار رفته در تولید محصول می توانند از این طریق به نمایش گذاشته شوند.

بخش نمایش های تصویری در غرفه های نمایشگاهی

 

چرا طراحی غرفه در فرایند برگزاری نمایشگاه  اهمیت ویژه ای دارد؟

اگر غرفه به درستی طراحی و اجرا شود در زمان ازدحام جمعیت و شلوغی به درستی میتواند پیام و هدف غرفه دار و شرکت را به مردم برساند و تاثیرگذاری قوی روی بازدیدکننده بگذارد.

 

انتخاب طراح در فضاهای نمایشگاهی:

از ویژگی های غرفه نمایشگاهی خوب انتخاب طراح مناسب است. شرکت غرفه دار  باید کار را به یک شرکت غرفه ساز معتبر و قابل اعتماد بسپارد که طراحان آن شرکت دید کافی و لازم را نسبت به فضاهای نمایشگاهی داشته باشند.

با توجه به نوع نمایشگاه های قابل برگزاری در جهان و تنوع کالایی مربوطه ، طراح باید تجربه کافی و ویژگی هایی از قبیل؛ [خوش فکر و خوش ذوق و خوش سلیقه باشد ، درک و ارتباط موثر با کارفرما جهت طراحی هدفمند و تاثیرگذار ، ترجیحا دکوراتور و طراح صحنه باشد، دارای ذهنیت نمایشگاهی و تجربه طراحی فضاها]، را داشته باشد.

انتخاب طراح در فضای نمایشگاهی

 

استفاده مناسب از رنگ در فضاهای نمایشگاهی:

آیا می دانستید که بیش از 84% مشتریان رنگ ها را به عنوان دلیل ابتدایی جهت خرید یک محصول شناسایی می کنند. محققین نشان دادند که مشتریان قضاوت های نا خودآگاه در مورد یک محصول مابین 90 ثانیه از اولین بار دیدن داشته اند. 62% تا 90% از ارزیابی اولیه مشتریان به تنهای بر مبنای رنگ است.

رنگ ها از عوامل مهم جذب مخاطب هستند و در خاطره ها باقی می مانند. وسایل و تجهیزات و مبلمان و لوازم بکار گرفته شده در غرفه باید دارای رنگ و کیفیت ظاهری مناسب باشند . استفاده از رنگ های مختلف درغرفه و چیدمان کالا باید همخوانی لازم را با یکدیگر و با موضوع اصلی نمایش غرفه داشته باشند. دراستفاده از رنگ ها باید خصوصیات فرهنگی محل نمایش و تاثیر روانی آنها در روی بازدیدکنندکان و افراد غرفه را در نظر داشت.

رنگ های سرد مثل آبی، سبز و سفید یک دست و حرفه ای ظاهر شده، درحالی که ممکن است توجه را جلب ننماید. رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد توجه بیشتری را جلب می کند.

استفاده مناسب از رنگ در فضای نمایشگاهی

 

استفاده مناسب از نور در فضاهای نمایشگاهی:

نورپردازی نیز همانند رنگ از عوامل مهم جهت جذب مخاطب می باشد با نورپردازی می توان جذابیت غرفه را افزایش داد. با نور پردازی مناسب علی الخصوص نور ملایم می توان فضایی آرام بوجود آورد و یا فضای آرام درون غرفه را از فض ای شلوغ بیرون متمایز نمود اگر چه در جاهایی از درون غرفه، می بایست نوری متفاوت تر و با شدت بیشتر و رنگ مشخص تر استفاده نمود.

استفاده مناسب از نور در فضای نمایشگاهی

 

استفاده ی مناسب از وسایل سمعی‌-بصری در فضاهای نمایشگاهی:

استفاده و بکارگیری صحیح وسایل سمعی و بصری علاوه بربالا بردن جذابیت غرفه می تواند اطلاعات مناسب وکاملی در اختیار مخاطب قرار دهد و نیاز به مذاکرات طولانی و بیان تمام مسایل نخواهد بود . از این لوازم می توان در نمایش کالاهایی که امکان نمایش در غرفه را نداشته اند، استفاده کرد . ارائه فیلم های از سوابق اجرایی در بخش تولید و خدمات نقش مهمی در اثر بخشی مذاکرات خواهد داشت.

استفاده ی مناسب از وسایل سمعی‌-بصری در فضاهای نمایشگاهی:

 

گرافیک مناسب در فضاهای نمایشگاهی:

یکی دیگر از ویژگی های غرفه نمایشگاهی خوب گرافیک مناسب غرفه است. در مکانی که پر از برند های مختلف است،  حضورگرافیک های روشن و برجسته می تواند تمام برند ها را تحت الشعاع قرار دهد. وجود این نوع گرافیک ها باعث می شود نگاهی بی نطیر به غرفه اتان بدهد.گرافیک های جسور که برای برندتان طراحی شده با اگر بر روی بنرها و ستون ها چاپ شوئ می توان از دور برند شما را مشاهده کرده. اغلب تجربه داران توصیه می کنند علاوه بر غرفه سازی، روی پرچم های بنرها و سر ستون های چاپ شده سرمایه گذاری کنید.

زیرا با این کار برند و غرفه اتات می توان از دور قابل مشاهده باشد و می توانید با این کار از راه دور پیغام را به بازدیدکنندگان منتقل کنید. هدف اصلی از ایجاد گرافیگ برای غرفه ها این است که پیام مورد نظر به تماشاچی منتقل شود.

گرافیک مناسب در فضاهای نمایشگاهی

 

در متن بالا راجع به ویژگی های غرفه نمایشگاهی خوب برای شما توضیحاتی دادیم که  شما برای داشتن غرفه خوب که نتیجه مورد نطر را به شما بدهد باید به مولفه های زیادی دقت داشته باشید.

اگر قصد غرفه سازی و مشارکت در نمایشگاه را دارید شرکت رایمون و تمامی تجربیات این مجموعه در اختیار شماست. شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با ما در ارتباط باشید.

 

jabari

No Comments

Post a Comment