شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

نکات مهم در غرفه سازی | شرکت رایمون Raymon-co

نکات مهم در غرفه سازی

زمان مطالعه مطلب 8 دقیقه

نکات مهم در غرفه سازی


نکات مهم در غرفه سازی

نکات مدیریت نمایشگاه و غرفه سازی

در غرفه سازی داشتن یک غرفه زیبا می تواند برند شما را به خوبی جلوه دهد و دید مخاطب را نسبت به برند شما عوض کند، اما آیا این موضوع کافی است و به تنهایی می تواند شما را در نمایشگاه به موفقیت برساند و برند شما را تضمین کند. یقینا جواب این سوال منفی است چرا که نکات بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به اندازه داشتن یک غرفه زیبا، دید تمام مخاطب ها را سمت شما کند.
پس از اینکه بهترین و مناسب ترین غرفه ساز را انتخاب کردید و غرفه خود را برای نمایشگاه آماده کردید، نوبت به در نظر گرفتن دلایل گوناگون برای رسیدن به موفقیت و حضور شما در زمان نمایشگاه می رسد. در ادامه به چند روش برای مدیریت نمایشگاه می پردازیم.

1- به ظاهر غرفه خود در غرفه سازی توجه کنید
بیشتر خریداران و مردم به غرفه هایی جذب می شوند که غرفه سازی خوب با ظاهری مدرن و در عین حال ساده دارند. توصیه ما به شما این است که غرفه سازی ماهر و شایسته برند خود انتخاب کنید که از رنگ های روشن و سازگار با محصول و خدمات شما استفاده میکند و برای غرفه سازی مشتریان تلاش و کوشش می کند و همیشه ایده های نو و نوین دارد.

 

اهمیت ظاهر غرفه در غرفه سازی

این کوشش ها سبب می شود تا مخاطب های بیشتری از غرفه شما بازدید کنند، در کنار غرفه شما بایستند، به محصولات و خدمات شما نگاهی بیاندازند و بی حس و بی تفاوت از کنار غرفه شما نگذرند. همیشه با سادگی و صداقت پیام خود را در مورد محصول و یا خدمات خود بیان کنید تا مخاطب از همه جنبه ها و جهات بتواند محصولات و یا خدمات شما را ببیند، چه از راه دور و چه نزدیک. فراموش نکنید که از علامت های واضح و روشنایی کامل و هدفمند استفاده کنید.

2- تجهیزات مناسب با اهداف شما و متناسب با سلیقه متفاوت در غرفه سازی
به غیر از برخورد خوب، انسانی و مناسب با مخاطبانی که از غرفه ی شما بازدید می کنند، موجودیت روش های تبلیغاتی مختلف برای سلیقه های متنوع، در جذب مخاطب و مشتری خیلی تاثیر گذار است. بعضی ها از آگهی های چاپی، بروشور و دیتاشیت های محصولات خود را استفاده می کنند و از آن ها بیشتر خوششان می آید، اما بعضی از افراد هستند که روش های دیگری را ترجیح می دهند. آن ها ویدئو های تبلیغاتی و اطلاعات شرکت را بر روی تلویزیون های Full HD و یا تبلت ترجیح می دهند. بسیاری از مخاطبانی که از محصولات و خدمات غرفه دیدن می کنند دوست دارند از مسئولان غرفه سوال بپرسند و با آن ها ارتباط برقرار کنند و انتقادات و پیشنهادات خود را به آن ها بگویند، بعضی ها هستند که نکات مثبت و منفی کالا یا خدمات را بین خود و مسولان در میان می گذراند.

 

اهداف متناسب با سلیقه های متفاوت در غرفه سازی

سعی کنید که تعداد زیادی از افراد را مسئول غرفه خود کنید تا بتوانند در اکثر اوقات در دسترس مخاطبان و بازدید کنندگان باشند. همین موضوع امر مهمی در داشتن غرفه و غرفه سازی می باشد.

3- کارکنان مسئولیت پذیر در غرفه سازی
توجه داشته باشید که، کسانی را که به عنوان مسئول غرفه خود انتخاب می کنید، نماینده و نمایشگر شرکت شما هستند. کارمندان خود را با هدفی مشخص انتخاب کنید و هر کدام از آن ها را مسئول یک کار کنید و بی دلیل کارمندی را در غرفه نگذارید، این کار باعث گیج شدن و به هم ریختن برنامه و هدف شرکت شده و در نتیجه مخاطب های کمتری از غرفه شما بازدید می کنند. اگر کارمندان بیش از حد باشند، بازدید کننده را پس میزند و اگر هم کمتر از حد نیاز باشد، شرکت فرصت های فروش محصول و یا خدمات خود را از دست می دهد. کارمندانی را که برای غرفه خود انتخاب می کنید باید قدر شرکت شما و هدف شما را بدانند و با رساندن پیام برندی خود تلاش کنند که برند را تقویت کنند، چون شما بیهوده برای شرکت و برند خود تلاش نکرده اید. همین موضوع هم اندازه غرفه سازی اهمیت دارد و نباید به هیچ وجه از آن چشم پوشی کرد. به کارمندان خود بفهمانید علاوه بر ارائه سوالات خود برای شروع گفتگو با مخاطبانی که از غرفه شما بازدید می کنند، لبخند و احساس شوق و خوشحالی نیز داشته باشند و با بازدید کننده ها چشم در چشم شوند زیرا این کار تاثیر بسزایی دارد. اصلا با بازدید کنندگان خود برخورد تند و زننده نداشته باشید چرا که اگر مخاطب ناراحت شود و به اصطلاح بهش بر بخورد اعتماد و اعتبار شرکت نیز شکست می خورد و ممکن است که مخاطب از غرفه رقیب شما بازدید کند. هیچ وقت فراموش نکنید چرا که کارمندان غرفه شما، نمایندگان شرکت شما هستند.

 

نکات مهم در غرفه سازی | شرکت رایمون Raymon-co

کارکنان مسئولیت پذیر در غرفه سازی

4- اهمیت نمایش حجم بالای از محصولات و خدمات در غرفه سازی
دمو، نمونه و یا سمپل بهترین و پرطرفدار ترین محصول خود را همراه خود به غرفه نمایشگاه بیاورید و در دید عموم قرار دهید تا بازدید کنندگان بتوانند بهترین شما را ببینند. اگر مخاطبان نیاز به دیدن محصولات بیشتری دارند و درخواست دیدن محصول خاصی را کردند که شما آن را همراه خود ندارید، حتما آدرس آنها را بگیرید و برای آن ها آن محصول را بفرستید. این کار باعث ایجاد احساس اعتما بین شما و مخاطب می شود و به اعتبار شرکت می افزاید. به غیر از موارد گفته شده باعث کاهش هزینه برای شرکت، مشکلات حمل و نقل مربوط به کالا های غرفه و هم باعث می شود راه های ارتباطی با مشتری افزایش یابد.
تمام موضوعاتی که بالا به آن ها اشاره کردیم بخشی از غرفه سازی است و می تواند نقش مهمی در فروش محصولات و بهتر شدن خدمات شما داشته باشد. غرفه سازی فقط به داشتن یک غرفه با چند محصول ختم نمی شود و عوامل بسیاری در این امر نقش دارند که ما فقط چهار تا از آن ها را گفتیم.

نکات مهم برای انتخاب غرفه ساز در غرفه سازی

در مبحث غرفه سازی انتخاب غرفه ساز شایسته برای حضور در نمایشگاه ها اولین و پر اهمیت ترین موضوعی است که در برگزاری یک رویداد است، چون غرفه نمایشگاهی شما بازتاب تلاش و دفتر کار شما است. که این موضوع نیز طرز فکر شما نسبت به وقایع را نشان می دهد، حتی اگر طراحان و کارشناسان ما بهترین طرح ها را برای شما ارائه دهند و مدیران با برترین تفکر ها و برنامه ریزی ها بیایند در آخر کاری که پیمانکار ساخت غرفه، انجام و ارائه میدهد مهم است.

نکات مهم در غرفه سازی | شرکت رایمون Raymon-co

انتخاب غرفه ساز در غرفه سازی

در نمایشگاه ها، شما خود را بین رقیب های خود می بینید پس باید بهترین و برترین باشید. این را هم در نظر بگیرید که رقیب های شما هم همین طرز فکر را دارند و آن ها نیز خود را جزوی از برترین برند ها می دانند. حضور شما و غرفه تان در بین برترین برند ها ی حوزه تنها با غرفه سازی ارزشمند و هدفمند و با کیفیت به عالی بودن در بین تمام مخاطبان دیده می شود. همیشه حضور خود را در نمایشگاه ها به صورت یک چالش ببینید. یکی از راه های دیده شدن در یک نمایشگاه، غرفه سازی منحصر به فرد، خوب و با اجرایی مختلف است که باعث غرفه سازی حرفه ایی می شود. سعی کنید غرفه سازی را طوری انجام دهید که مناسب برند شما باشد.
تجربه بد بعضی از غرفه داران و مشتریان در حوزه ی غرفه سازی باعث تمرکز آن ها بر روی قیمت مادی غرفه سازی شده است، بعضی اوقات این مشتریان با انتخاب بد و نا به جایی که می کنند کل توجه و تفکر خود را روی موضوع مالی می گذارند و در آخر مبلغ و هزینه بیش از حدی را در حین اجرای غرفه متحمل می شوند و این موضوع باعث حضور ضعیف و بیهوده آن ها در نمایشگاه می شود. گاهی اوقات به صورت اشتباه از طرف پیمانکار بی تجربه و کار نا بلد تمام مبلغ و تلاش و کوشش هایی که شرکت برای برگزاری غرفه نمایشگاهی خود کرده است از بین می رود.

 

انتخاب غرفه ساز در غرفه سازی

در ادامه به برخی دیگر از نکات مهم انتخاب غرفه ساز در غرفه سازی می پردازیم.

1- بررسی دوباره قوانین و کل مجوز های شرکت در غرفه سازی
دقت کنید که شرکت غرفه سازی که برای شما غرفه تان را می سازد، حتما در لیست مورد قبول غرفه سازان مورد تایید نمایشگاه باشد. با این کار غرفه ساز مجوز غرفه سازی خود را می گیرد و امکان غرفه سازی در نمایشگاه به او تعلق می گیرد، اما توجه داشته باشید که این کار دلیلی بر مناسب بودن آن غرفه ساز نیست.

2- دیدن نمونه کار های شرکت غرفه سازی
حتما قبل از این که غرفه خود را سفارش دهید، به نمونه کار های شرکت غرفه سازی نگاهی بیندازید، اگر بتوانید که از نزدیک پروژه های آن ها را ببینید بهتر است چون شما می توانید با دیدن پروژه ها نکات قوت و ضعف آن ها را در بخش های مختلف غرفه سازی ببینید. شرکت های غرفه سازی با تجربه و کار بلد با سابقه ی درخشان در هر نمایشگاه ساخت و طراحی چندین غرفه را بر عهده دارند و این امر معیار خوبی برای انتخاب شرکت غرفه سازی مناسب است.

3- تحقیق درباره شرکت غرفه سازی با پرس و جو از مشتریان ثابت شرکت
حرف زدن با مشتریان ثابت شرکت غرفه سازی مورد نظر و پرسیدن سئوال های مربوط به غرفه سازی از آن ها می تواند در انتخاب بهترین شرکت غرفه سازی به شما کمک کند. مشتری که چندین سال با یک پیمانکار حرفه ای غرفه سازی همکاری می کند به خوبی همه ی نکات قوت و ضعف پیمانکار مورد نظرتان را می داند. در واقع مشتریان ثابت یک شرکت غرفه سازی می توانند مشاور خوبی برای انتخاب یک پیمانکار و شرکت غرفه سازی باشند.

 

نکات مهم در غرفه سازی | شرکت رایمون Raymon-co

نکات مهم در غرفه سازی

4- با خبر بودن از مراحل اجرایی غرفه سازی
شما به عنوان صاحب غرفه و غرفه دار بهتر است که از طراحی غرفه و نوع ساخت و ساز غرفه خود و کاملا آگاه باشید. زیرا ممکن است از برخی از بخش های مختلف غرفه سازی مربوطه به غرفه خود خوشتان نیاید و نقاط ضعف واضحی را در آن ها ببینید. شما باید همیشه به فکر کامل بودن و عالی کردن غرفه خود باشید، زیرا همیشه جای پیشرفت در همه ی حوزه ها وجود دارد.

5- ناظر بر فرآیند غرفه سازی
سعی کنید چندین نجار، برقکار، نقاش و… برای فرآیند غرفه سازی خود انتخاب کنید چرا که حضور ناظر شرکت در هنگام اجرا و انجام کار برای مطالعه و بررسی نقشه و تذکر های انتقادی در مورد برخی نکات غرفه سازی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

6- محاسبه قیمت غرفه سازی
مهم ترین روش برای نشان دادن محصول و خدمات در غرفه سازی، همان غرفه شما است. یک خالق اثر با تجربه از بودجه شما چشم پوشی نمی کند و آن را در نظر می گیرد، چرا که از محصول و خدمات شما درک بسیار زیادی دارد و طراحی با نیاز شما را برایتان پیشنهاد می دهد که مناسب برند و محصول های شما می باشد. پس دقت کنید که بیشتر سازنده ها با در نظر گرفتن بودجه شما محصول و خدمات شما را برایتان نمایش می دهند.

 


مشاهده مقاله
 >
غرفه سازی چیست؟

نمونه کار ها

Sorry, no posts matched your criteria.

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

No Comments

Post a Comment