شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

تاثیر کیفیت غرفه نمایشگاه در جذب مخاطب

اهمیت تناسب طراحی غرفه و محتوای برند در نمایشگاه

زمان مطالعه مطلب 3 دقیقه

اهمیت تناسب طراحی غرفه و محتوای برند در نمایشگاه

 

شرکت در نمایشگاه یک راه مؤثر برای به دست آوردن توجه و در معرض دید قرار گرفتن برای کسب و کار شما است و به شما و کسب و کارتان این امکان را می‌دهد تا به طور مستقیم با مشتریان بالقوه‌ی خود ارتباط برقرار کنید. طی این رویداد، کسب و کار شما این شانس و موقعیت را خواهد یافت که ضمن معرفی محصولات و ارائه‌ی اطلاعات و جزئیاتی از آن، بتواند با مشتریان و مخاطبان هدف خود، به طور مستقیم ارتباط بر قرار کند. از آنجایی که در یک سالن نمایشگاهی، غرفه‌های زیادی وجود دارند، باید بتوانید با ایجاد جذابیت با آ‌ن‌ها در جذب مخاطب رقابت کنید. البته دستیابی به این هدف مستلزم سرمایه‌گذاری زیادی نیست و لزوماً هزینه‌ی زیادی را نباید به شما تحمیل کند، کافیست از آغاز برنامه‌ریزی برای شرکت در نمایشگاه تا پایان آن، از طراحی تا اجرا هوشمندانه حرکت کنید.

اولین گام برای رسیدن به این مقصود، تعیین هدف شرکت کسب و کار شما در نمایشگاه است. بنابراین پیش از فرا رسیدن این رویداد تجاری، هدف خود را مشخص کنید.

هدف واضح است:

  • معرفی نام تجاری
  • تبلیغ محصولات
  • ارائه‌ی اطلاعات بیشتر
  • جذب حداکثری مخاطبانی که در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

 

همانطور که می‌بینیم، اولین هدف شناسایی و معرفی نام تجاری است. بنابراین، مرحله‌ی اول برای طراحی یک غرفه نمایشگاهی،  مطابقت آن با نام تجاری شما است، آن هم به این دلیل که هدف از نمایش نام تجاری، باید زیرمجموعه‌ی هدف کلی برند شما قرار گیرد. در این راستا، طراحی یک غرفه‌ای چشم‌گیر و جذاب است که به کمک شما می‌آید و بازدیدکننده را به کسب اطلاعات بیشتر از کارشناسان داخل غرفه ‌ترغیب می‌کند. آنچه شما در طراحی غرفه نمایشگاهی خود پیاده و اجرا می‌کنید، به طور مستقیم بر میزان ‌ترافیک بازدیدکنندگان غرفه‌ی شما تأثیر خواهد گذاشت و به همین دلیل، کارشناسان بازاریابی توصیه می‌کنند که بهتر است طراحی، در بردارنده‌ی عناصر، محتوا، پیام و مفهوم نام تجاری شما باشد.

یک طراحی غرفه نمایشگاهی قدرتمند باید شامل موارد زیر باشد:‌

  • نام تجاری
  • چشم‌انداز شرکت

 

تطبیق اصول طراحی غرفه و محتوای برند

دربردارنده‌ی نام تجاری باشد.

طی فرایند طراحی غرفه نمایشگاهی و به طور کلی غرفه سازی، محصول و نتیجه‌ی نهایی را باید منعکس‌کننده‌ی یک نام تجاری در نظر گرفت. برای این منظور، دستورالعمل‌هایی که نشان می‌دهد نام تجاری، لوگو، رنگ‌ها، فونت‌ها و تایپوگرافی‌ها و سایر عناصر چطور باید منعکس‌کننده نام تجاری شما باشند باید در اختیار طراح قرار گیرد تا او هم بتواند با یک نگاه خلاقانه از آن‌ها برای اعمال در طراحی بهره مند شود. این امر به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا علامت تجاری و نام تجاری شما برایشان از فاصله‌ای مناسب قابل تشخیص باشد. به خصوص اگر کسب و کار شما به تازگی راه‌اندازی شده و آوازه‌ی چندانی ندارد، این نکته کمک خواهد کرد تا هویت نام تجاری شما در میان مخاطبان بیشتر معرفی شود.

 

  • بر روی چشم‌انداز شرکت تأکید کند.

یکی دیگر از نکات کلیدی که باید هنگام طراحی غرفه و فرایند غرفه سازی رعایت شود، حفظ یکپارچگی در انتقال پیام نام تجاری است و این، زمانی محقق می‌شود که نام تجاری شما با چشم‌انداز و تصویری که برایش تعیین شده، به مخاطب معرفی شود. هر رسانه‌ای که به عنوان یک ابزار بازاریابی و تبلیغاتی از آن بهره‌مند می‌شوید، چه وب سایت، تبلیغات آنلاین و چه در شبکه‌های اجتماعی، چاپ بروشور‌ها و…، باید با تصویر نام تجاری سازگاری داشته باشد. این نکته شامل طراحی غرفه نمایشگاهی نیز می‌شود و هر کدام از عناصر به کار رفته در طراحی، مثل گرافیک، مواد اولیه، نشانه‌ها، قطعات و ابزار تبلیغاتی و هدایای تبلیغاتی باید در یک نمایه‌ی متحد، یکپارچه، هم‌سو و قابل تشخیص باشد. به عنوان مثال، گرافیک اصلی شما در طراحی لوگو باید در کارت‌های ویزیت، بروشور‌ها و آگهی‌ها یکی باشد. بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید تمام عناصر طراحی با یکدیگر سازگاری دارند و در بیان پیام، احساس و چشم‌انداز یکپارچه باشند.

برای این منظور، پیروی از سه عنصر در اجرا و به کارگیری استراتژی نام تجاری ضروری است:

  • هماهنگی با تیم مدیریت، تیم تبلیغات و تیم تحقیق و پژوهش برای دستیابی به یک استراتژی کلی.
  • ایجاد دستورالعمل‌های واحد بصری و صوتی و استفاده از ابزار‌های انتقال پیام، مانند به کارگیری تکنولوژی‌های مختلف و لوازم جانبی، برای معرفی هویت ثابت نام تجاری.
  • پیاده‌سازی و اجرای طراحی با کیفیت برای انتقال پیام نام تجاری در طول نمایشگاه که شامل تمام عناصر گرافیکی، بازاریابی و حتی رفتار کارکنان می‌شود.

به این‌ترتیب و با رعایت اصول اولیه‌ی طراحی و تطابق آن با محتوای نام تجاری، از فرصت شرکت در یک رویداد تجاری، نمایشگاه تجاری و رویداد بین‌المللی استفاده کنید تا نام تجاری خود را به شکلی مؤثرتر به مخاطبان معرفی کنید. پرهیز از سرمایه‌گذاری و صرف زمان در این زمینه، باعث می‌شود توجه مشتریان بالقوه‌ی خود را به خوبی جلب نکنید و آن‌ها را از دست بدهید.

 

مشاهده مقاله >>  طراحی هوشمندانه غرفه های کوچک و طراحی با الهام از اوریگامی

نمونه کار ها

Sorry, no posts matched your criteria.

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

No Comments

Post a Comment