شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

شرکت رایمون Raymon-co

نگاهی بر طراحی غرفه نمایشگاهی

زمان مطالعه مطلب 8 دقیقه

نگاهی بر طراحی غرفه نمایشگاهی


نگاهی بر طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی خاص، که نه تنها باعث می شود شغل شما متمایز شود، بلکه موجب ایجاد احساس اعتماد به نفس بیشتر در شما می شود، می تواند بسیار پیچیده باشد. محدودیت فضا با تعداد زیادی از غرفه ها همراه است و می تواند توجه بصری افراد را محدود کرده و جلب توجه را دشوار کند.

ضروری است که طراحی غرفه نمایشگاهی دارای عوامل شگفت آوری باشد و یک تصور قوی از محصول ایجاد کند، برداشت های اولی که با نگاه افراد به غرفه به وجود می آیند بسیار مهم هستند، به ویژه هنگامی که می توان از ترافیک نمایشگاه استفاده کرد. ممکن است شرکت شما کالا یا خدماتی برتر را ارائه دهد، اما اگر طراحی غرفه نمایشگاهی شما جذابیت بصری داشته باشد، مشتریان بالقوه می توانند جذب رقبای شما شوند.

 

غرفه سازی | غرفه شرکت منصور آسیا سال ۹۶ | طراحی شرکت رایمون ۴۰ ۲۲ ۳۸ ۲۲-۰۲۱

غرفه شرکت منصور آسیا سال ۹۶ | طراحی غرفه نمایشگاهی توسط شرکت رایمون

طراحی غرفه نمایشگاهی

غرفه های نمایشگاهی عظیم که متعلق به غول های فناوری هستند، در جلوی سالن نمایشگاه می درخشند. با توجه به موج افرادی که جذب این غرفه ها می شوند، ممکن است غرفه آنها دارای میدان مغناطیسی نیز باشد. برای این برندهای بزرگ آسان است که جمعیت را در طبقه کنفرانس یا نمایشگاه های تجاری جلب کنند. اگر شما یک غول فناوری نیستید، این امر ضروری است که شما راه حل های خلاقانه ای برای کمک به برند تجاری خود برای رقابت در نمایشگاه های تجاری داشته باشید. طراحی غرفه نمایشگاهی مناسب در جلب توجه افراد بسیار موثر است.
بنابراین چگونه می توانید در یک نمایشگاه شلوغ رقابت کنید؟ در ادامه

با نکات طراحی غرفه نمایشگاهی آشنا شوید.

 

غرفه شرکت دمنده سال ۹۷ | طراحی شرکت رایمون

غرفه شرکت دمنده سال ۹۷ | طراحی غرفه نمایشگاهی توسط شرکت رایمون

 

1.تعیین اهداف

قبل از شروع به طراحی غرفه نمایشگاهی، اهداف خود را تعیین کنید. به جایگاه غرفه نمایشگاهی خود، آنچه که می خواهید به آن دست یابید و پیامی را که می خواهید انتقال دهید، فکر کنید.
شما می توانید یک غرفه ظاهرا بزرگ را طراحی کنید، اما اگر نتواند ارزش های شرکت شما را منتقل کند یا توانایی های محصولات و خدمات شما را به وضوح بیان کند، وقت خود را تلف کرده اید. همیشه اهداف خود را در طول مراحل طراحی غرفه نمایشگاهی در نظر داشته باشید و از مسیر مورد نظر خود منحرف نشوید.

 

2.به حداکثر رساندن فضا

اغلب اندازه غرفه می تواند محدود کننده باشد، بنابراین استفاده کامل از فضای اختصاص داده شده مهم است. حتماً با سازمان دهندگان غرفه، ابعاد را تعیین کنید تا بدانید دقیقا چه کارهایی می توانید انجام دهید. با اطمینان از عدم وجود موانع جسمی و یا موانع ورود به سیستم، جریان فضای نمایشی غرفه خود را بهبود بخشیده و سعی کنید فضای جلسات را تا قسمت عقب غرفه نمایشگاهی خود قرار دهید.

 

3. بررسی ارتفاع غرفه نمایشگاهی

اگرچه بسیاری از غرفه های نمایشگاهی دارای حداکثر ارتفاع هستند، اما برخی از مکان های بزرگتر مجاز به طراحی غرفه نمایشگاهی از کف تا سقف می باشند. شایسته است حداکثر ارتفاع پایه را بررسی کنید، زیرا اگر وجود نداشته باشد، حد مجاز طراحی غرفه نمایشگاهی تا سقف است. با استفاده از علامت های بلند، غرفه را در معرض نمایش قرار دهید و یا نشانگر غرفه را با یک علامت چرخان در نظر بگیرید تا از لحظه ورود به نمایشگاه نظر شرکت کنندگان را به خود جلب کند و آنها را به غرفه خود جذب کنید.

 

4.استفاده از متن کوتاه و جذاب

غالباً، تعداد کلمات کمتر بهتر است، نتیجه گیری مهم است. اگر تک کلمات همان پیام را منتقل می‌کنند، از استفاده از جملات طولانی خودداری کنید. در طراحی غرفه نمایشگاهی خود از شعاری استفاده کنید که مردم بعد از این رویداد آن را با دیدن محصول شما به خاطر بیاورند، نه اینکه لیستی از اطلاعات مربوط به محصول را ارائه دهید که کمتر کسی به آن توجه خواهد کرد.
حتما از فونت هایی استفاده کنید که واضح و بزرگ باشد و از فاصله دور دیده می شود. مکان متن نیز مهم است. متن مورد نظر خود را در قسمت بالای غرفه ی نمایشگاهی خود قرار دهید تا توسط افراد در منطقه نمایش شما مسدود نشود.

 

Creating an exhibition booth | شرکت رایمون غرفه سازی نمایشگاه | غرفه سازی | غرفه نمایشگاهی

exhibition booth | طراحی و نورپردازی غرفه توسط شرکت رایمون غرفه سازی نمایشگاه

 

5. نورپردازی کلید موفقیت است

جنبه ای که اغلب در طراحی غرفه نمایشگاهی از آن غافل می شوند، نورپردازی است که نقش بسیار مهمی در طراحی غرفه نمایشگاهی دارد.
چراغ ها جذابیت زیبایی شناختی را تقویت می کنند و در صورت استفاده صحیح، بسته به نتیجه دلخواه می توانند حالات و محیط های مختلفی را ایجاد کنند. به عنوان مثال، شرکتی که در حال نمایش فناوری جدید خود است، ممکن است بخواهد از نورپردازی مدرن استفاده کند، ارائه ی احساسی مدرن همزمان با ارائه ی یک محصول جدید و مدرن.
نورپردازی اضافی را در نظر بگیرید و به آنچه در این محل تأمین می شود اعتماد نکنید. نورپردازی نقطه ای، چراغ های روشن و چراغ های رنگی نیز راهی عالی برای برجسته کردن قسمت های خاصی از طراحی غرفه نمایشگاهی شما هستند، به خصوص اگر می خواهید چیزی خاص از جمله محصولی جدید را به نمایش بگذارید.
نورپردازی رنگی نیز راهی هوشمندانه برای ایجاد یک احساس منحصر به فرد به غرفه نمایشگاه شما است، به خصوص وقتی که با غرفه های نمایشگاهی دیگر از هر طرف احاطه شوید. شما به طور ناخودآگاه با استفاده از جعبه های چراغ زاویه دار در ورودی، شرکت کنندگان را مجذوب غرفه ی خود می کنید.

 

غرفه شرکت ارگ جدید سال ۹۷ | طراحی شرکت رایمون

غرفه شرکت ارگ جدید سال ۹۷ | طراحی غرفه نمایشگاهی توسط غرفه سازی رایمون

 

6. استفاده از طرح های گرافیکی

همانطور که از قدیم گفته می‌شود “یک تصویر بیانگر هزاران کلمه است”.
در طراحی غرفه نمایشگاهی تصاویر گرافیکی یک ابزار سریع و موثر برای برقراری ارتباط و رساندن یک پیام یا ایده پیچیده به جای استفاده از متن های طولانی هستند. مشابه قرار دادن متن، دقت کنید که تصاویر خود را در کجا قرار می دهید. اطمینان حاصل کنید که آنها از راه دور قابل مشاهده هستند و از دیدها پنهان نمی شوند.

 

7. متریال های مختلفی را در نظر بگیرید

از آزمایش متریال های مختلف نترسید. با انجام انتخاب صحیح، تصویر خود را تقویت کرده و یک طراحی غرفه نمایشگاهی ایجاد می کنید که بازار هدف شما را به خود جلب می کند.
آیا شما در صنعت فناوری هستید؟ شاید شما می خواهید یک طراحی معاصر داشته باشید و پانل های آلومینیومی با برش های مختلف یا جزئیات کروم می‌تواند انتخاب خوبی باشد، قالب های پلاستیکی نرم و صاف نیز راهی عالی برای ایجاد یک حس مدرن و تمیز می باشند، گزینه خوبی برای کسانی که در صنعت داروسازی یا پزشکی هستند.

 

8.استفاده از فناوری در طراحی غرفه نمایشگاهی

اکنون فناوری نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می کند، بنابراین چرا آن را در طراحی غرفه نمایشگاهی خود نمی‌گنجانید؟ اما چگونه می توانید از فناوری استفاده کنید؟
دموی محصولات بخش بزرگی از نمایشگاه های تجاری هستند، زیرا به شما امکان می دهند محصول مورد نظر خود را دقیقا جلوی بازار هدف خود قرار دهید. از این فرصت استفاده کنید که نمونه اولیه کار خود را به عنوان مثال به طور زنده نشان دهید. یک شرکت اتوماسیون می تواند محصولات خود را با ایجاد یک ربات نشان دهد که برای شرکت کنندگان بسیار جذاب می باشد.
اگر کالایی حجیم را می فروشید که نمایش آن به صورت زنده غیر ممکن خواهد بود، چرا با استفاده از واقعیت مجازی (VR) ایجاد انقلاب در تبلیغات و فروش محصول خود نمی کنید؟
قرار دادن صفحه های لمسی و دیوارهای تعاملی در طراحی غرفه نمایشگاهی اجازه می دهد که محتوای چندرسانه ای شما با شرایط موجود ارتباط برقرار کند. بازدید کنندگان می توانند “داستان محصول” شما را کشف کرده و عناصر موجود در آن را دستکاری کنند، مانند بزرگنمایی یا چرخش تصاویر، پخش فیلم و کلیک بر روی متن ها و تصاویر.
مردم دیگر نمی خواهند تماشاگر باشند بلکه آنها می خواهند شرکت کننده باشند. نمایشگرهای چندرسانه ای تعاملی یک ویژگی استاندارد در کلیه غرفه های نمایشگاهی تجاری است که امروزه اجرا می شود.

 

9.یک اتمسفر کامل در طراحی غرفه نمایشگاهی ایجاد کنید

فضای کاملی را در طراحی غرفه نمایشگاهی خود ایجاد کنید. از چراغ ترکیبی، بافت، رنگ، طرح و حتی رایحه استفاده کنید. با تحریک حواس تماشاگران، توجه بیشتری را به خود جلب خواهید کرد و در مقابل رقابت با دیگران ایستادگی می کنید.

 

غرفه سازی | غرفه شرکت پارس نیروسان سال ۹۶ | طراحی شرکت رایمون ۴۰ ۲۲ ۳۸ ۲۲-۰۲۱

غرفه شرکت پارس نیروسان سال ۹۶ | طراحی غرفه نمایشگاهی توسط غرفه سازی رایمون

 

10. بر مخاطبان خود متمرکز شوید

مخاطب مورد نظر خود را مشخص کنید و همیشه آنها را در طول فرآیند طراحی غرفه نمایشگاهی در ذهن داشته باشید. اگر بدانید با چه کسی صحبت می کنید، می توانید مفهوم خود را بر خواسته ها و نیازهای آنها متمرکز کنید. این مفهومی پایه و بهترین راه برای برقراری ارتباط و پیام شما و ارائه محصول یا خدمات شما خواهد بود. ممکن است شما زیباترین غرفه نمایشگاهی ممکن را داشته باشید، اما اگر در طراحی غرفه نمایشگاهی خود مخاطب مورد نظر شما مورد توجه قرار نگرفته باشد، می توانید چشم اندازهای اشتباهی را در کار خود به وجود آورید و موارد مناسب را نادیده بگیرید.

11.فعالیت خود را تعاملی کنید

استفاده از فعالیت های غیر فعال برای جلب مشتریان، مانند مشاهده یک بازی ویدیویی، برای جذب بازدید کننده موثر نخواهد بود. مشتریان شرکت در بازی های نمایشی تجاری و احتمالاً برنده شدن یک جایزه در این بازی ها را ترجیح می‌دهند. استفاده از مردم برای گذراندن مدت زمان طولانی تر در غرفه شما بدان معنی است که نمایندگان شما زمان بیشتری برای تعامل با مشتریان بالقوه دارند. ترکیب فناوری صفحه نمایش لمسی یا نمایش ویژگی های محصول در طراحی غرفه نمایشگاهی که مردم می توانند در آن شرکت کنند تا در تعامل با محتوای شما با آنها ارتباط برقرار کنند.

 

12.فضای خالی و منفی را فراموش نکنید

در حالی که شما نمی خواهید غرفه شما پراکنده باشد، مزایای گذاشتن فضای خالی در طراحی غرفه نمایشگاهی خود را بدانید. غرفه نمایشگاهی را با وسایل سنگین بسته بندی نکنید، آن را تمیز و دعوت کننده نگه دارید. هنگامی که این فضای اضافی را دارید، می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتری هنگام صحبت با نمایندگان خود، راحت تر خواهد بود.
به همین ترتیب، باید از ایجاد فضای منفی در طراحی غرفه نمایشگاهی اجتناب کنید. قانون کلی برای طراحی غرفه این است که آنها باید حاوی 40 درصد فضای خالی باشند. وجود این فضا ایجاد احساس اطمینان می کند که پیام، تصاویر یا نام تجاری شما بیش از حد در غرفه موجود نمی باشد. به یاد داشته باشید، در برداشت اول فقط یک عکس بگیرید. غرفه خود را با اطلاعات غیرمجاز و بیش از حد انباشته نکنید.

 

13.عنصر سورپرایز را امتحان کنید

اگر واقعا می‌خواهید توجه مردم را جلب کنید، در طراحی غرفه نمایشگاهی خود، عنصری شگفت آور را در مرکز فضای نمایشگاه شما موجود نمی‌باشد، قرار دهید. هرچه را که امتحان می کنید، هدف خود را الهام بخشیدن به شگفتی، سرگرمی و یا از همه مهمتر پاسخی آگاهانه در بین مصرف کنندگان قرار دهید که باعث تشویق آنها برای ورود به داخل غرفه و درگیر شدن با برند شما می شود.

 

غرفه سازی | غرفه شرکت منصور آسیا سال ۹۶ | طراحی شرکت رایمون ۴۰ ۲۲ ۳۸ ۲۲-۰۲۱

غرفه شرکت منصور آسیا سال ۹۶ | طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی توسط شرکت غرفه سازی رایمون

14.درک گرافیکی

مناطق خاصی در طراحی غرفه نمایشگاهی شما وجود دارد که از لحاظ بصری از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال، دیوار پشتی کانون اصلی غرفه های کوچک و متوسط است. شما باید مهمترین عنصر طراحی، پیام و آرم طراحی خود را در آنجا قرار دهید. غرفه های بزرگتر معمولاً دارای چندین نقطه کانونی هستند و حتی ممکن است دارای دو دیواره پشت باشند. این منطقه همیشه برای اهداف گرافیکی غرفه شما نقطه مرکزی است و باید حاوی مهمترین اطلاعات در مورد نام تجاری شما باشد، اهداف گرافیکی برند خود را درک کنید از آن به بهترین نحو در طراحی غرفه نمایشگاهی استفاده کنید.
با در نظر گرفتن هر کدام از این نکات توسط شرکت غرفه سازی رایمون برای طراحی غرفه نمایشگاهی، موفقیت در یک نمایشگاه تجاری را تجربه کنید.

 


مشاهده مقاله
 >
>  چه کار هایی باید قبل از حضور در نمایشگاه انجام داد؟

نمونه کار ها

Sorry, no posts matched your criteria.

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

۱ Comment

  • ناشناس

    ۳۰ شهریور, ۱۳۹۸ ۱۲:۰۹
    پاسخ

    نکات جالبی بود

Post a Comment