شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

دکوراسیون داخلی ۱۰ سال آینده

زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

 

 طراحی داخلی در 10 سال آینده

 

 

دکوراسیون داخلی

 

دکوراسیون داخلی در سال 2020 در مرکز توجه قرار گرفت، زیرا افراد بیشتری زمان بیشتری را در خانه سپری کردند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی  11 روند طراحی برتر در این دهه بپردازیم.

1. طراحی بیوفیلیک

گیاهان داخلی به یک المان کاملاً جدید در پروژه های طراحی داخلی تبدیل شده اند که روند رو به رشدی دارند. با این حال، در سال گذشته، یک مفهوم جدید وارد فضای  اصلی طراحی شده است: طراحی بیوفیلیک. به منظور حفظ سطح مشخصی از ارتباط با طبیعت، طراح قصد دارد طبیعت را در معماری ساختمان به عنوان راهی برای بهبود سلامت، روان و اکوسیستم کلی ما ادغام کند. استفاده از چوب اصلاح شده، گیاهان آویزان، دیوارهای سبز و تاسیسات سبز بزرگ از جمله روندهای اصلی است که شاهد آن هستیم و طراحی داخلی را در دهه آینده شکل خواهد داد.

 

 

biophilic design

2.مبلمان الیاف طبیعی

استفاده از الیاف طبیعی مانند حصیری در مبلمان، در طراحی داخلی بسیار محبوب شده است. این متریال سنتی در صندلی‌ها، فرش‌ها و نورپردازی‌ها به کار می‌رود و با طراحی مدرن‌ ترکیب و هماهنگ می‌شود.

 

3.طراحی ” حجیم”.

صندلی‌ها، میزهای قهوه‌خوری، کاناپه‌ها و حتی لامپ‌ها از بهترین  المان هایی هستند که منحنی‌های حجیم را نشان می‌دهند و ما را به دوران کودکی بازمی‌گردانند و به فضاهایمان ظاهری جوان، سرگرم‌کننده و مدرن می‌دهند. این روند جدید توسط مبلمانی با لبه‌های گرد و فرم‌های لوله‌ای هدایت می‌شود که به عنوان طراحی نئوتنیک نیز شناخته می‌شود،که به مفهوم  اغراق‌آمیز بودن ویژگی‌های کودکانه می باشد. مفهومی مناسب برای توصیف بازیگوشی که این قطعات می توانند به هر فضایی بیافزایند!

chubby

4.قوس و طاق

طاق ها نمونه ای از معماری سنتی هستند و اکنون به لطف معماران و طراحانی که درهای منحنی، پنجره های گرد و آینه های قوسی را به پروژه های طراحی داخلی خود اضافه کرده اند، احیا می شوند. مطابق با گرایش‌های «حجیم» و طراحی بیوفیلیک، قوس‌ها به‌عنوان روشی جدید برای افزودن منحنی‌ها و اشکال ارگانیک‌تر در داخل خانه‌های ما ظاهر می‌شوند، همچنین نه تنها از طریق طاق‌نماهای واقعی، بلکه از طریق الگوهای تزئینی نقاشی شده روی دیوار میتوان این نماد را به کار برد.

 

قوس و طاق5- گوشه های کوچک مطالعه

اکنون که کار از خانه رایج تر شده است، انعطاف در خانه بیش از هر زمان دیگری مهم است. در این زمینه، مناطق کاری کمتر رسمی می شوند و می توانند با سایر مناطق زندگی همزیستی کنند، که کمجر به پیدایش گوشه‌های دنج  برای مطالعه و کسب وکار شده است.میتوان این فضا را با  مبلمان بزرگ‌تر، کمد های مخفی یا اضافه شدن میزبه قفسه‌های کتاب، ایجاد کرد.

فضای کار در منزل

6.دستگیره های نامرئی برای یک آشپزخانه کاملا یکپارچه

اخیراً شاهد بوده‌ایم که چگونه در طراحی های آشپزخانه، دستگیره‌ها و کشوها و کابینت‌ها (مخصوصاً کابینت‌های بزرگ) ، با سخت‌افزار نامرئی جاگزین  شده اند. اینها از، یک وسیله مکانیکی یا مغناطیسی نصب شده در داخل کابینت که به شما امکان می‌دهد کابینت را با فشار دادن درب باز کنید ساخته شده اند. هدف از این طراحی  این هست که فضایی مینیمال با ظاهری یکپارچه و براق داشته باشید.

 

 

7.پله های یکپارچه با مبلمان

به عنوان یک روش خلاقانه برای استفاده از فضای باقی مانده در زیر پله ها، چندین پروژه طراحی داخلی فضاهای ذخیره سازی یا حتی ادغام مراحل را در طراحی مبلمان بزرگتر، مانند یک منطقه کار یا قفسه بندی اضافه کرده اند.

 

 

8.حمام های رنگارنگ

به موازات استفاده مکرر از رنگ های روشن و جسورانه در دیوارها و مبلمان، حمام ها نیز شروع به پذیرفتن رنگ ها به شیوه ای جسورانه اما ظریف کرده اند. حمام ها دیگر نیازی به سفید روشن ندارند! معماران و طراحان انرژی را در این فضاهای اساسی از طریق رنگ هایی مانند صورتی روشن، زرد طلایی، آبی سرمه ای و سبز زیتونی بالا می برند.

 

 

9.طراحی باز و سیال

فضاهای زندگی بازتر و سیال تر می شوند و جداسازی  فضاها کمتر می شود. ایده هایی مانند ترکیب پرده ها و پانل ها، در فضاهای باز به عنوان راه حلی برای پنهان کردن مناطق خاص با توجه به نحوه استفاده ما از فضاهای خانه بسیار محبوب شده اند.

 

10.استفاده از کفپوش نه فقط برای کفپوش

این کفپوش مرمری معمولی که بیش از 500 سال پیش در خانه های ونیزی استفاده می شد در دهه 1970 بازگشت اولیه خود را داشت. در سال 2019، این ماده یک بازگشت دیگر داشت و بار دیگر در بین طراحان محبوب شد. کفپوش که امروزه می بینیم ترکیبی از تراشه های بزرگتر از سنگ مرمر، کوارتز، گرانیت و شیشه است که چگالی کمتری دارد و ظاهر گرافیکی چشمگیرتری دارد.

احتمالاً در دهه آینده شاهد استفاده از این ماده خواهیم بود، اما نه تنها در کفپوش، بلکه در آشپزخانه و مبلمان اتاق نشیمن نیز به کار می رود. این الگوی گرافیکی به صورت چاپ شده روی کاغذ دیواری، پارچه و حتی بافته شده در فرش ظاهر می شود!

 

استفاده از کف پوش در دیواره

11.چوب و بتن در خالص ترین حالت خود

قرار دادن چوب و بتن به عنوان مواد اولیه روی دیوارها، سقف ها و کف، روندی است که معماران و طراحان از آن برای دستیابی به گرما و ظرافت برای فضاهای داخلی استفاده می کنند بدون اینکه در بودجه های گران قیمت قرار بگیرند. ترکیب هر دو قادر است تمام حواس را فراتر از دید بصری درگیر کند و دارای ویژگی های جذابی مانند دوام و نگهداری کم است.

چوب وبتن در دکوراسیون داخلی

چوب و بتن

 منبع :www.archdaily.com

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

No Comments

Post a Comment