شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

تاثیر کیفیت غرفه نمایشگاه در جذب مخاطب

خلاقیت‌هایی برای غرفه سازی

زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

خلاقیت‌هایی برای غرفه سازی


خلاقیت‌هایی برای غرفه سازی

یک نمایشگاه تجاری، با گرد هم آوردن کسب و کار‌های مختلف در یک صنعت مشابه و زمینه‌ی فعالیت یکسان، در یک مکان یا رویداد، به آن‌ها این امکان و فرصت را می‌دهد که با یکدیگر ملاقات کنند. شرکت در نمایشگاه همچنین با نام‌های تجاری این فرصت را می‌دهد تا بتوانند در این شبکه‌ی گسترده و مرتبط با فعالیتشان، ضمن معرفی خود و ارائه‌ی اطلاعات بیش‌تر به مخاطبان، با آن‌ها به طور مستقیم ارتباط برقرار کنند و البته، این برقراری ارتباط برای موفقیت کسب و کار‌ها بسیار مهم است. در واقع، میزان اهمیت یک نام‌ تجاری به موفقیت خود و مخاطب، تعیین‌کننده‌ی میزان رشد بلندمدت و یا برعکس شکست آن نام تجاری است. اما لازمه‌ی موفقیت در این زمینه، جذب حداکثری توجه مخاطبان با متمایز نشان دادن خود در میان رقباست. بنابراین کسب و کار‌ها با کمی‌ خلاقیت می‌توانند از این فرصت به نفع خود، بهره‌مند شوند. می‌توان گفت که هرچه گیرایی و جذابیت یک غرفه نمایشگاهی بیشتر باشد، موجب افزایش‌ ترافیک بازدید‌کنندگان در آن غرفه می‌شود و این یعنی هدف آن نام تجاری از شرکت در نمایشگاه. بازدیدکنندگان و مخاطبان تمایل دارند بر اساس مجموع و برایند تجربیاتی که از یک برند دارند، با آن ارتباط برقرار کنند و بنابراین، ساخت یک نماد قوی، معتبر، قابل قبول در قالب یک غرفه نمایشگاهی در دیدگاه آنان مؤثر است و در نهایت به نفع افزایش فروش و رشد نام تجاری تمام خواهد شد.  در این مقاله می‌خوانیم کسب و کار‌ها چطور با طراحی خلاقانه‌ی یک غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی با کیفیت، می‌توانند بیشترین تأثیر را در جلب توجه مخاطبان بالقوه داشته باشند. به کمک این توصیه‌ها که از سوی کارشناسان بازاریابی و برندیگ مؤسسه Forbes ارائه می‌شود و افزودن ایده‌های خلاقانه، نام‌های تجاری می‌توانند در میان رقبا خود را متمایز جلوه دهند و به بهترین شکل از فرصت شرکت در نمایشگاه استفاده کنند.

توصیه‌ها و ایده‌های خلاقانه برای طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی:

  • طراحی سازگار با نام تجاری
  • توجه و اهمیت به مخاطب
  • داستان‌سرایی و روایت داستان
  • تکنولوژی، ابزاری قدرتمند

 

 

طراحی سازگار با نام تجاری

سازگاری با نام تجاری بهترین راهبرد برای هدایت کسب و کار و معرفی محصولات است. حفظ رنگ، فونت و پیام یکپارچه در طراحی و ارائه‌ی چشم‌انداز از نام تجاری اصلی مهم است. استفاده از رنگ‌های نام تجاری می‌تواند مؤثرترین راه برای تبلیغ محصول شما باشد. بسیاری از ایده‌های طراحی غرفه نمایشگاهی و به طور کلی غرفه‌سازی، بر روی استفاده‌ی هوشمندانه از رنگ‌های نام تجاری و نمایش آن در عناصر طراحی تأکید می‌کنند تا جلب توجهی حداکثری را به همراه داشته باشد. این یک روش هوشمندانه است، چون ناخودآگاه به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا با نام تجاری و لوگوی شما ارتباط برقرار کند.

توجه و اهمیت به مخاطب

ضمن طراحی غرفه نمایشگاهی و معرفی نام‌ تجاری خود، باید به مخاطب این پیام را القا کنید که به او اهمیت می‌دهید. یکی از کارشناسان بازاریابی فروبس می‌گوید، یک گروه تولید‌کننده محصولات کشاورزی طی رویدادی، برای کشاورزان و مزرعه‌داران، یک صبحانه رایگان‌ ترتیب داده و سپس سعی کرده از این طریق آموزش‌هایی در رابطه با توسعه پایدار در زمینه‌ی کشاورزی و آموزش‌هایی در مورد محصولات و تکنولوژی‌های جدید به آن‌ها کمک کند که چگونه پس دشواری‌های فعالیت روزانه و کاری خود بر آیند. دلیل ارائه‌ی ایده‌ی خلاقانه صبحانه از سوی این بازاریاب خلاق، این است که کشاورزان اصولا افرادی سحر‌خیزند و معمولاً روز کاری خود را این‌گونه آغاز می‌کنند. او می‌گوید به این‌ ترتیب، با این پیام که ما برای مشتریان خود این‌گونه احترام قائلیم و برای آن‌ها ارزش قائل می‌شویم، سعی در جذب آن‌ها می‌کنیم.

داستان سرایی و روایت داستان

یکی از استراتژی‌های خلاقانه برای طراحی غرفه نمایشگاهی، استفاده از خود نام تجاری و روایت داستان و فرایند تولید و ارائه خدمات آن است. مهم این است که در روند معرفی نام تجاری خود، به عقب بازگردید و برای مشتریان از فرایند تولید محصولات خود، پیام ارسال کنید. برای مثال، اگر برای شما مهم است که مخاطب بداند محصول شما قابل اطمینان است، به او با تصاویری از چگونگی تهیه مواد اولیه با کیفیت، چگونگی فعالیت و تلاش مهندسان متخصصان در فرایند تولید و حتی توزیع محصول پیام ارسال کنید. اگر داستان خلق نام تجاری شما جذاب است، سعی کنید به همان‌گونه جذاب آن را برای مخاطب روایت کنید. فراموش نکنید که داستان‌ها همیشه در ذهن ماندگار می‌مانند و ماندگاری، هدف از تبلیغات و بازاریابی است.

 

 

تکنولوژی، ابزاری قدرتمند

از قدرت ابزار تکنولوژی، آخرین اختراعات و فناوری‌های دیجیتال صوتی و تصویری استفاده کنید و با ‌ترویج، گسترش و توسعه‌ی استفاده از آن‌ها، به جذابیت غرفه‌ی خود اضافه کنید. با این روش که اصولاً روشی زنده و جذاب است، مخاطبان و به خصوص قشر جوان را به سمت خود جذب می‌کنید.  بعضی از تکنولوژی‌ها در طراحی‌های غرفه‌ای، مانند صفحات نمایش هوشمند و تکنولوژی DFI و… استفاده می‌شوند. این تکنولوژی صفحه‌ی نمایشی دارای یک برج مرکزی و شامل چند صفحه است که با یکدیگر هماهنگ شده و با موتور رسانه‌ای خود DFI هماهنگ شده‌اند.

 

شرکت‌کنندگان تأثیر‌گذار در یک نمایشگاه یا رویداد تجاری در سراسر دنیا نیز، ارزش بهره‌مندی از این عناصر خلاقانه را به دقت سنجیده‌اند و به همین دلیل با به کارگیری نوآوری‌های تکنولوژیکی و دیجیتالی بازدیدکنندگان را بیشتر به خود جذب می‌کنند.

 

مشاهده مقاله >>  اهمیت غرفه ‌سازی برای حضور قدرتمند در نمایشگاه

نمونه کار ها

Sorry, no posts matched your criteria.

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

No Comments

Post a Comment