شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

ایده‌های خلاقانه در استفاده از فضای بالای غرفه

ایده‌های خلاقانه در استفاده از فضای بالای غرفه

زمان مطالعه مطلب 7 دقیقه

ایده‌های خلاقانه در استفاده از فضای بالای غرفه


ایده‌های خلاقانه در استفاده از فضای بالای غرفه

شرکت در نمایشگاه‌های مختلف همواره می‌تواند امتیازهای بسیار زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد. اما برای موفقیت در این موضوع باید خاص بوده و با منحصر به فرد بودن خود افراد را به غرفه جذب کنید. تنها زمانی می‌توانید به این هدف دست‌یابید که طراحی غرفه به شکلی هوشمندانه و یکتا انجام شده باشد. باید به گونه‌ای اقدام به غرفه سازی نمایشگاهی کنید که طراحی شما به خاطر بازدیدکننده‌ها بماند. شما باید بتوانید با بهره بردن از ایده‌های نو و جذاب تأثیری حداکثری روی مخاطبین خود داشته باشید. به این شکل قادر خواهید بود که به موفقیت مورد انتظار از نمایشگاه دست یابید. راز دست‌یابی به چنین موفقیتی در طراحی جذاب و برنامه‌ریزی شده است. یکی از بهترین رویکردها در این مورد استفاده‌ی مناسب و بهتر از فضاهای بالاتر غرفه است.

بسیاری از اوقات در طراحی غرفه نمایشگاهی تنها به استفاده از فضای کف و دیوار فکر می‌کنیم و چندان متوجه استفاده‌ای که می‌توان از فضاهای قسمت بالا کرد نیستیم. اما باید توجه کرد که طراحی مناسب، صرف هزینه و وقت برای قسمت بالایی غرفه یکی از مواردی است که می‌تواند غرفه‌ی شما را منحصر به فرد ساخته و سبب جلب توجه افراد شود.

در این مقاله قصد داریم به صورت کامل موضوع استفاده از فضای بالایی نمایشگاه را پوشش داده و چندین ایده‌ی خلاقانه در این مورد را در اختیار شما قرار دهیم. در قسمت اول درباره‌ی اهمیت استفاده از فضای بالایی غرفه برای جلب بهتر توجه شرکت‌کننده‌های نمایشگاه خواهید خواند. سپس با نورپردازی قسمت بالایی غرفه آشنا خواهید شد. در ادامه‌ درباره‌ی ایده‌ی استفاده از بالون‌ها مطالبی را خواهید خواند و پس از آن به موضوع استفاده از بیلبورد‌های بزرگ اشاره خواهد شد. یکی از مهم‌ترین عناصر تاثیرگذار در طراحی قسمت بالای غرفه، سقف است. در این مورد نیز به صورت کامل در این مقاله توضیح داده شده و ایده‌های مختلفی را به شما ارائه خواهیم داد. در پایان به چندین موضوع پر اهمیت که در هنگام استفاده از فضای بالای غرفه باید به آن‌ها توجه کنید اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

 

  • اهمیت استفاده از فضای بالای غرفه
  • استفاده از نورپردازی LED در طراحی غرفه
  • استفاده از بالون‌ها در غرفه سازی نمایشگاهی
  • استفاده از بیلبورد‌های بزرگ در غرفه سازی
  • استفاده از سقف‌های گوناگون در طراحی غرفه
  • موضوعات پراهمیت در رابطه با استفاده از فضای بالایی غرفه

 

 

 

اهمیت استفاده از فضای بالای غرفه

در نمایشگاه‌های امروزی، تمامی غرفه‌ها سعی دارند که توجه حداکثری افراد را به خود جلب کنند. با بالاتر رفتن میزان رقابت، دیگر طراحی‌های اولیه و پایه‌ای در غرفه سازی نمایشگاهی نمی‌توانند تأثیر گذشته را در جذب مخاطبین داشته باشند. دلیل این موضوع آن است که امروزه تقریباً تمامی غرفه‌ها از این اصول پیروی کرده و شما قادر نخواهید بود که تنها با رعایت این موارد غرفه‌ی خود را خاص و منحصر به فرد سازید. از این جهت است که در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های بزرگ و مطرح دنیا در غرفه سازی نمایشگاهی سراغ ایده‌های نو و خلاقانه رفته‌اند. یکی از مهم‌ترین رویکرد‌ها در این مورد که باید توجه زیادی به آن کرد استفاده از فضای بالایی غرفه است. داشتن ایده‌های مختلف برای قسمت بالای غرفه می‌تواند سبب خاص‌تر ساختن غرفه و جذب افراد شود.

برای موفقیت در جذب افراد باید بتوانید از تمامی فضایی که در اختیار دارید حداکثر استفاده را کنید. در این میان شما فضای بسیار زیادی را در قسمت بالای غرفه به صورت عمودی دارید. تنها به کف غرفه و دیوارها فکر نکنید. فضای بسیار بیشتری را در اختیار دارید که باید از آن به شکلی مناسب استفاده کرد. استفاده‌ی مناسب از تمامی این فضا است که می‌تواند شما را به اهداف کسب و کار  برساند.

برای استفاده از فضای بالای غرفه رویکردهای بسیاری وجود دارد. در ادامه‌ی این مقاله راه‌هایی را برای استفاده از فضای بالایی غرفه به شما نشان خواهیم داد. می‌توانید از ایده‌های مطرح شده به عنوان منبع الهام در طراحی غرفه استفاده کرده و خود را به اهداف کسب و کار نزدیک‌تر سازید.

 

استفاده از نورپردازی LED در طراحی غرفه

نورپردازی همواره یکی از مهم‌ترین عناصر تاثیرگذار در هر طراحی است. طراحی غرفه نیز از این مورد مستثنا نیست و توجه نکردن به نورپردازی می‌تواند یکی از عوامل عدم تاثیرگذاری مثبت و مناسب غرفه‌ی شما باشد. از این رو است که باید حداکثر توجه را به نورپردازی مناسب داشت. نورپردازی خلاقانه در قسمت بالای غرفه می‌تواند یکی از بهترین رویکردها برای جذب افراد و متمایز ساختن غرفه از دیگر رقبا شود. در این میان استفاده از انواع نورپردازی LED می‌تواند سبب موفقیت چندین‌برابری شما شود. یکی از موضوعاتی که می‌تواند سبب چندین برابر جذاب‌تر شدن غرفه و در نتیجه جذب افراد شود، استفاده از نورپردازی LED با قابلیت تغییر رنگ است. رنگ‌های استفاده شده می‌توانند کاملاً مبتنی بر رنگ‌های برند شما باشند. از این طریق قادر خواهید بود به بهترین شکل برند خود را معرفی کرده و در ذهن شرکت‌کننده‌های نمایشگاه آن را ثبت کنید. به این شکل پیام برند شما به شکلی کارآمد به افراد منتقل خواهد شد. نورپردازی می‌تواند فرصت پیاده‌سازی ایده‌های خلاقانه‌ی مختلفی را دهد. پیاده‌سازی ایده‌های نو و جذاب با استفاده از نور می‌تواند توجه بسیار زیادی را به غرفه جذب کند.

 

استفاده از بالون‌ها در غرفه سازی نمایشگاهی

استفاده از بالون‌های هلیوم می‌تواند به عنوان یکی از شیوه‌های بسیار مناسب جذب توجه افراد به غرفه مورد استفاده قرار گیرد. به این صورت قادر خواهید بود از فضای بالایی نمایشگاه به خوبی استفاده کرده و خود را تنها به فضای قسمت پایین محدود نسازید. یکی از مهم‌ترین امتیازهای استفاده از این شیوه آن است که از لحاظ هزینه‌ی مالی چندان برای شما سنگین نیست و قادر خواهید بود آن را بدون ساختن چیزی انجام دهید. هزینه‌ی این شیوه نسبت به دیگر رویکرد‌های استفاده از فضای بالای غرفه بسیار پایین‌تر است.

شما می‌توانید به سادگی از این بالون در رنگ‌های برند خود استفاده کرده و لوگوی خود را روی آن قرار دهید. موضوع دیگری که می‌توانید به آن توجه کنید استفاده از شخصیت‌ها و شکلک‌های مختلف در صورت مناسب بودن برای آرکی‌تایپ برند است. تصمیم‌گیری درباره‌ی چگونگی استفاده از بالون در قسمت بالایی فضای غرفه باید با توجه به هویت ظاهری برند شما باشد.

 

استفاده از بیلبورد‌های بزرگ در غرفه سازی

اگر به دنبال یک رویکرد سنتی در غرفه سازی هستید، استفاده از بیلبوردهای بزرگ در قسمت بالایی غرفه‌ی نمایشگاهی می‌تواند ایده‌ی مناسبی برای شما باشد. بیلبورد‌های بزرگ از طرفی بسیار ساده هستند اما از طرف دیگر قادر خواهند بود به شکلی بسیار کارآمد توجه افراد را به خود جلب کنند. شما می‌توانید بیلبورد خود را با دیگر قسمت‌های گرافیکی غرفه هماهنگ‌سازی کرده و یک تعادل و هارمونی زیبا را به وجود آورید. استفاده از بیلبوردها یکی از سنتی‌ترین و قدیمی‌ترین رویکردها در غرفه سازی نمایشگاه است که همچنان طرفداران زیادی دارد.

برای استفاده از بیلبورد‌های بزرگ، بهره بردن از رنگ‌های برند را فراموش نکنید. در هنگام استفاده‌ی آن‌ها یکی از بهترین رویکرد‌ها آن است که طراحی بتواند در عین سادگی توجه مخاطبان را به خود جلب کند. استفاده از تایپوگرافی خوانا با اندازه‌ی مناسب نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که متونی کوچک و با تایپوگرافی پیچیده استفاده نکنید. در این صورت از فاصله دور خواندن آن امکان‌پذیر نبوده و تاثیرگذاری مناسبی را نخواهد داشت.

 

استفاده از سقف‌های گوناگون در طراحی غرفه

اگر دارای فضای بسیار زیادی در نمایشگاه هستید و قصد دارید هزینه‌ی نسبتاً بالایی را صرف نشان دادن برند خود در نمایشگاه کنید، استفاده از سقف‌های خاص و گوناگون می‌تواند ایده‌ی بسیار خوبی برای شما باشد. ادغام سقف با دیگر بخش‌های غرفه‌ می‌تواند ظاهری فوق‌العاده را به آن بخشد. یکی از جذاب‌ترین انواع سقف مناسب برای استفاده در طراحی غرفه، سقف‌هایی هستند که تنها یک قسمت آن‌ها به دیوار متصل است. این‌گونه از سقف‌ها تا حد بسیار زیادی حرفه‌ای و شیک به نظر می‌رسند. استفاده از سقف به رنگ برند خود و ترکیب مناسب ظاهری با دیگر اجزای غرفه می‌تواند توجه بسیار زیادی را به سوی شما جلب کند. در زیر می‌توانید یک نمونه از این سقف‌ها را مشاهده کنید.

 

موضوعات پراهمیت در رابطه با استفاده از فضای بالایی غرفه

زمانی که قصد استفاده از قسمت بالایی غرفه‌ی خود برای جلب توجه افراد را دارید، موضوعاتی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. در زیر چندین مورد از آن‌ها آورده شده‌اند:

  • زمان ساخت: بسیاری از رویکرد‌های استفاده از فضای بالای غرفه نیازمند زمان زیادی برای ساخت هستند. از این رو پیش از تصمیم به انجام و استفاده از این فضا باید موضوعات مختلف مربوط به زمان را در نظر بگیرید. تنها در این صورت است که می‌توانید به موقع و به صورت مناسب این فضا را استفاده کنید.
  • استفاده از لوگو و موضوع برند: زمانی که در قسمت‌های بالایی غرفه از لوگوی برند خود استفاده می‌کنید،  این امکان وجود دارد که بسیار پیش از آن که افراد به غرفه‌ی شما کاملاً نزدیک شده و وارد آن شوند درباره‌ی برند و موضوع کار آن بدانند. دلیل این موضوع آن است که قسمت بالایی غرفه می‌تواند از نقاط دورتر نیز به شکلی مناسب مشخص باشد. از این رو سعی کنید از این فضا به شکلی استفاده کنید که معرف کسب و کار شما به شکلی مناسب باشد.
  • تدارکات امنیتی: یکی از موضوعات مهم در رابطه با استفاده از فضای بالایی غرفه توجه به امنیت آن است. به دلیل ارتفاع بالای این قسمت از دکور غرفه، احتمال آسیب‌های جدی در صورت عدم رعایت موضوعات امنیتی نیز بالاتر است. در هنگام ساخت این قسمت از غرفه‌ی خود حتماً باید به صورت کامل موضوعات امنیتی را مد نظر قرار داده و از حمایت‌های مختلف در سازه‌ی خود استفاده کنید. این موضوع به‌خصوص در رابطه با نمایشگاه‌هایی که با کودکان سر و کار دارند مورد اهمیت است. اگر غرفه‌ی شما دارای چندین طبقه است و باید افراد از پله برای دیدن دیگر قسمت‌های غرفه استفاده کنند، حتماً به افرادی که قادر به استفاده از پله نیستند نیز توجه کنید. به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که تمامی پیامی را که می‌خواهید به افراد حتی بدون دیدن قسمت‌های بالایی غرفه منتقل شود. اگر پله‌ی شما تنها قادر است وزن خاصی را تحمل کند، حتماً به افراد مختلف در غرفه در این مورد با نصب اطلاعیه اطلاع دهید.
  • ترکیب هویت ظاهری برند: استفاده‌ی مناسب از ترکیب‌رنگ، لوگو، تایپوگرافی و… برند در قسمت بالایی غرفه می‌تواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. به این طریق قادر خواهید بود پیام برند خود را به افرادی که همچنان وارد غرفه‌ی شما نشده‌اند و یا حتی برنامه‌ای برای این کار ندارند منتقل سازید. موضوع دیگری که در این مورد پر اهمیت است امتیاز استفاده از عناصر تشکیل دهنده‌ی هویت ظاهری برند برای نگه داشتن خاطره‌ی حضور برند شما در نمایشگاه در ذهن شرکت‌کنندگان است. به این طریق می‌توانید برند خود را به شکلی کامل در ذهن افراد ثبت کنید. حضور فیزیکی شما در نمایشگاه‌های مختلف برای ارائه‌ی برند شما از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر کسب و کار نوین و اینترنتی دارید، شاید این تنها راه ارتباط فیزیکی با افراد است. از این رو باید بتوانید از این فرصت به شکلی مناسب برای انتقال پیام برند خود و همچنین ایجاد ذهنیتی مناسب در ذهن افراد استفاده کنید.

 

در پایان باید اشاره کرد که این موارد تنها رویکردهای قابل استفاده نیستند و همواره می‌توان با ایده‌هایی نو و جذاب برند خود را به شکلی بهتر مطرح سازید.

 

مشاهده مقاله >>  اصول غرفه سازی نمایشگاه

نمونه کار ها

Sorry, no posts matched your criteria.

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

No Comments

Post a Comment