شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

تاثیر کیفیت غرفه نمایشگاه در جذب مخاطب

اهمیت غرفه ‌سازی برای حضور قدرتمند در نمایشگاه

زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

اهمیت غرفه ‌سازی برای حضور قدرتمند در نمایشگاه


اهمیت غرفه ‌سازی برای حضور قدرتمند در نمایشگاه

شرکت در نمایشگاه گامی ‌بلند در جهت معرفی و موفقیت یک کسب و کار و یکی از مؤثرترین شبکه‌های ایجاد ارتباط با مشتری و مخاطب و جذب آن‌هاست. زمانی که کسب و کاری تصمیم به شرکت در یک کنوانسیون یا نمایشگاه تجاری می‌گیرد، در واقع با سرمایه‌گذاری هزینه و زمان به دنبال بازگشت چند برابری این سرمایه است. سرمایه‌گذاری در طراحی با کیفیت غرفه‌ی نمایشگاه، می‌تواند بهترین تلاش و ضمانتی برای بازگشت سرمایه برای کسب و کار‌ها باشد. در این مطلب می‌بینیم که غرفه سازی، چرا یکی از مهم‌ترین جنبه‌های ارائه و معرفی نام تجاری به مخاطبانی است که در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

ویژگی‌های یک حضور قدرتمند در نمایشگاه:

  • تبلیغ محصولات
  • برنامه ای دقیق برای نمایش
  • جهت گیری دقیق
  • تبلیغ محصولات

هنر و خلاقیت در طراحی غرفه و غرفه سازی برای نمایشگاه، به طور کلی شامل نمایش و معرفی محصولات و اطلاعات مرتبط با آن برای انتقال پیام به مخاطبانی می‌شود که در نمایشگاه حضور دارند. وجود نمونه‌هایی از محصولات، بروشور معرفی آن‌ها و بولتن اطلاعات بر روی میز به ندرت توجه مخاطبان را در یک غرفه‌ای که به خوبی آماده شده و طراحی جذابی دارد، جلب می‌کند. بازدیدکنندگان هنگام عبور از غرفه، باید به اندازه‌ی کافی جذب شوند تا ببینند چه چیزی در آن جا ارائه می‌شود و نسبت به شناخت بیشتر ‌ترغیب شوند.

در حالی که اصول غرفه سازی و طراحی غرفه در نمایشگاه یا رویداد‌ها، غالباً با نمایش محصولات همراه است، اما می‌توان با افزودن عناصر هوشمندانه دیگر و طی فرایندی مشابه، یک طراحی جذاب داشت. این عناصر شامل نمایش موزه‌ای محصولات، انواع ویترین‌های نمایشی و نمایش و ارائه‌های آموزشی و… می‌شود که در عین گستردگی و تنوع، می‌توانند همچنان به اصول اولیه‌ی یک طراحی مؤثر پایبند باشند.

 

 

برنامه‌ای دقیق برای نمایش

فراموش نکنید که در نمایشگاه، برای حضوری قدرتمند و البته جذاب، در برابر رقبا باید دستِ پر حضور یابید. برای دستیابی به این هدف، باید متمایز و تا حدی فریبنده به نظر برسید و لازم است که برنامه‌ای دقیق برای انتقال پیام خود داشته باشید. برنامه‌ریزی برای غرفه سازی و طراحی آن، معمولاً با تعیین مفهوم یا پیام کلی آغاز می‌شود که طراح قصد انتقال آن را به مخاطب دارد. به عنوان مثال، این مفهوم و پیام، ممکن است بیان‌کننده‌ی این باور باشد که این محصول قابل اعتماد است یا با استاندارد‌های زیست‌محیطی مطابقت دارد. هدف این است که با استفاده از جزئیات و ارائه‌ی مناسب آن، طراح سعی در جذب مخاطب داشته باشد. هر تصمیم مرتبط با انتقال مفهوم و پیامی‌که کسب و کار قصد نمایش آن را دارد، معمولاً از سوی متخصصان بازاریابی گرفته می‌شود و غالباً هم با طرح و برنامه‌ی بازاریابی کلی آن کسب و کار برای فروش بیشتر محصولات تلفیق می‌شود.

معمولاً این ایده از سوی متخصصان بازاریابی در قالب یک داستان به مخاطب منتقل می‌شود. به عنوان مثال، اگر پیام مورد نظر، قابلیت اطمینان یک محصول باشد، احتمالاً آنچه نمایش داده می‌شود تصاویری از مهندسانی باشد که بر روی طراحی محصول کار می‌کنند یا می‌تواند نشان‌دهنده‌ی مواد اولیه‌ی با کیفیت در فرایند تولید باشد. در بعضی موارد، غرفه‌سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی، می‌تواند متناسب با رویداد خاصی باشد. مثلاً وجود عنصر دوربین در طراحی غرفه در نمایشگاه تخصصی عکاسی، توجه بیشتر مخاطبان را جلب می‌کند تا استفاده از آن در مثلاً یک نمایشگاه الکترونیک عمومی. یا به عنوان ملاحظه‌ای دیگر، به خصوص برای کسب و کار‌های بین‌المللی، استفاده از زبان و آداب و رسوم محل برگزاری نمایشگاه است. مثلاً فراهم کردن امکان نمایش اطلاعات به زبان‌های مختلف در پنل‌های قابل تعویض، می‌تواند در جذب مخاطبان از کشور‌ها و زبان‌های مختلف تأثیرگذار باشد. البته، انتقال پیام فقط بخشی از روند کلی غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی است. طراحی غرفه باید به گونه‌ای باشد که:

  • ترافیک کمتری در هنگام بازدید ایجاد کند.
  • عناصر انتقال پیام از تقریباً تمام زوایا قابل دیدن باشد.
  • امکان حرکت و عبور بازدیدکنندگان در غرفه وجود داشته باشد.
  • همچنین بازدیدکنندگان بتوانند با کارکنان و کارشناسان غرفه ارتباط برقرار کنند. برخی کسب و کار‌ها در این مورد آخر، مکانی جداگانه، مانند اتاقکی پیش ساخته یا دفتری مجازی برای ملاقات با مشتریان در نظر می‌گیرند.

جهت‌گیری دقیق

هنر طراحی غرفه و فضای نمایشگاهی شامل جزئیات زیادی است. طراح باید قادر باشد همزمان به عنوان یک معمار،‌ هنرمند و طراح گرافیک و بازاریاب فکر کند تا بتواند موثر‌ترین روش انتقال پیام را خلق کند. آنچه که طراح خلق می‌کند باید قابل انتقال از یک رویداد به رویدادی دیگر باشد و قابلیت انطباق با فضاهای دیگر را در نمایشگاه‌های دیگر داشته باشد. در مجموع، فرایند طراحی با کیفیت غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی با تعیین پیام آغاز می‌شود و با طراحی و ساخت تکمیل می‌شود. طراحی غرفه برای حضور قدرتمند نام‌های تجاری در نمایشگاه‌ها به منظور ایجاد منافع بیشتر و  معرفی هر چه بیشتر به مخاطبان امری است ضروری در بازاریابی. به همین دلیل، کار کردن با افراد حرفه‌ای و یک تیم خلاق در این زمینه و سرمایه گذاری‌های هوشمندانه می‌تواند به کسب و کار‌ها کمک کند تا در عین حالی که از به شکلی شگفت انگیز و منحصر به فرد از نمایش و ارائه و معرفی خود به مخاطبان مطئن هستند، در زمان و هزینه نیز صرفه جویی کنند.

 

 

مشاهده مقاله >>  اهمیت تناسب طراحی غرفه و محتوای برند در نمایشگاه

نمونه کار ها

Sorry, no posts matched your criteria.

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

No Comments

Post a Comment