شرکت رایمون
مجموعه ما در تمام پروژه ها، مسیر موفقیت آمیز خلق ایده و مفهومی ناب تا تحقق کامل آن را دنبال می کند.
نتیجه نهایی کار ما ترکیب هوشمندانه زیبایی و عملکرد است که خواست ها و ارزش های مشتری را نمایان می کند.

آیا غرفه شما بیانگر داستان برند شما است؟ | Raymon-co

آیا غرفه شما بیانگر داستان برند شما است؟

زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

آیا غرفه شما بیانگر داستان برند شما است؟


آیا غرفه شما بیانگر داستان برند شما است؟

 

غرفه نمایشگاه جایی است که شما بهترین فرصت را برای ارائه بهترین نمایش برای یک جمعیت بسیار زیاد دارید، همه توجهات را به سمت خود کشانده و اهداف و داستان برند خود را هم بیان کند.

 

نمایشگاه‌ها و غرفه‌های نمایشگاهی فرصت‌های قابل توجهی برای کسب و کار یک شرکت فراهم می‌آورند. علاوه بر ترویج محصولات، پتانسیل قابل توجهی برای جذب مشتری، ارتباط با مشتریان قدیمی، دسترسی به شرکای جدید و بقا در رقابت بازار دارد. دستیابی به این اهداف نیازمند نمایشی منحصر به فرد است که همه توجهات را به سمت خود بکشاند و اهداف و داستان برند شما را هم بیان کند. غرفه نمایشگاهی جایی است که شما بهترین فرصت را برای ارائه بهترین نمایش برای یک جمعیت بسیار زیاد دارید.

موارد بسیاری را در زمان ساخت غرفه در نظر بگیرید، طراحی، مخاطبین، کارمندان، ساخت غرفه، ابزار و تجهیزات مورد نیاز همگی از جمله عوامل موفقیت به شمار می‌روند. اما قبل از هر کدام از این موارد شما باید به یک سوال بسیار مهم پاسخ دهید.

 

چرا در نمایشگاه حضور دارید؟

کار خود را با پاسخ دادن به این پرسش شروع کنید. پاسخ شما ممکن است این باشد که می‌خواهید مردم را تحت تأثیر قرار دهید، یا اینکه می‌خواهید اعتبار بیشتری در بازار بدست آورید، می‌خواهید اطلاعات بدست آورید، می‌خواهید برنده جایزه شوید و یا هر دلیل دیگری باشد.

 

ایده اصلی را پیدا کنید!

اگر شما یک هدف قطعی، مشهود یا کاربردی ندارید، اکنون زمان آن رسیده است که به موضوع حضورتان در نمایشگاه فکر کنید. شاید اصلا نیازی به حضور در نمایشگاه نداشته باشید. البته احتمال اصلی این است که شما هدف واقعی خود را گم کرده‌اید. پیدا کردن دلیل حضور در نمایشگاه در واقع به معنی کشف دوباره هدف است، با پیدا کردن هدف اصلی خود می‌توانید یک ایده و داستان اصلی برای تمامی عناصر غرفه‌تان خلق کنید.

هدف شما می‌تواند زمینه کار، ایده‌های خلاقانه و داستان غرفه شما را به وجود آورد و یا تصحیح کند. در هر مرحله از ساخت غرفه می‌توانید این پرسش را از خود بپرسید که آیا ایده‌ها، فرایندها یا رویکرد شما در راستای دستیابی به هدفتان قرار دارد. اگر خارج از مسیر حرکت کنید، می‌توانید مجدداً آن‌ها را تصحیح کرده و از شر مسائل اضافه و بیهوده رها شوید.

 

 

علم و هنر در مسیر توسعه برند

نمایشگاه‌ها اساساً یک روش بازاریابی هستند که در نهایت باعث توسعه و معرفی برند شما می‌شوند. حضور شما در نمایشگاه نشان می‌دهد که چگونه ارزش‌های برند خود را انتقال می‌دهید و چطور بازدیدکنندگان را ترغیب به پرسیدن سوالاتی می‌کنید که محصولات و خدمات پاسخ‌گوی آن سوالات است.

به عبارت دیگر غرفه و برند شما باید در یک راستا باشند و از یک داستان و محتوا برخوردار باشند. حتی جزئیات بسیار کوچک هم باید در نظر گرفته شود؛ همه چیز از رنگ غرفه گرفته تا جایگاه نشستن کارکنان غرفه بر نحوه نمایش برند به تازه‌واردین تأثیر می‌گذارد.

 

ممکن است در نگاه اول وسواس و زیاده‌روی به نظر برسد، اما حتی مسائل کوچک هم می‌توانند پیام‌های قدرتمندی را به مخاطبین ارسال کنند. جایگاه نشستن نامناسب نشان‌ می‌دهد شما به راحتی و آسایش مردم اهمیت نمی‌دهید. استفاده نامناسب از رنگ‌ها نشان می‌دهد که شما برای ثبات و پایداری ارزشی قائل نیستید. عدم توجه به جزئیات به صورت ناآگاهانه باعث نادیده گرفته شدن غرفه شما توسط مخاطبین می‌شود و خود به خود تأثیر نامساعدی هم بر برندتان می‌گذارد. آن‌ها به خاطر می‌سپارند که غرفه شما جای مساعدی نبوده و حتی بدتر از آن، بعد از نمایشگاه هرگز نام برند شما را به خاطر نمی‌آورند.

 

استراتژی برندسازی ترکیبی از هنر و علم است. علم آنجایی به کار می‌رود که شما باید هدف از حضورتان در نمایشگاه و نحوه دستیابی به این هدف را پیدا کنید. هنر هم همان خلاقیتی است که در نمایش هدفتان به کار می‌گیرید. طراحی غرفه تنها زیباسازی نیست، هر عنصری که در طراحی غرفه به کار می‌رود باید در راستای برند شما باشد، باید پیام صحیحی را ارسال کند و داستان اصلی پشت این برند و در واقع هدف شما را بیان کند.

 

داستانی که غرفه شما به نمایش می‌گذارد

غرفه‌هایی که از ظاهر جذابی برخوردارند توجهات را به خود جلب می‌کنند و تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها می‌تواند جمعیت زیادی را به سمت غرفه بکشاند، اما این داستان غرفه شما است که کنجکاوی بازدیدکنندگان را تحریک می‌کند و باعث می‌شود تا مدت‌ها در ذهن آن‌ها باقی بماند و در نهایت شما به نتیجه مطلوبتان دست خواهید یافت.

 

اگر مخاطبین از جلوی غرفه شما رد شوند و اظهار دارند که چه غرفه زیبایی دارید، این مسئله نشانه به یاد آوردن محصول شما در آینده نیست. غرفه شما باید به طریقی طراحی شده باشد که داده‌ها و اطلاعات مربوط به محصول را به مخاطب منتقل کند و شما و برندتان را معرفی کند. پس از تأثیر اولیه، غرفه شما باید کنجکاوی مخاطب را برانگیزد و او را به داخل غرفه بکشاند.

 

 

 

انتقال داستان اصلی برند در برخی صنایع آسان‌تر از صنایع دیگر است. به طور مثال برندهای دارویی دارای محصولاتی نیستند که به طور خود به خود مخاطبین را جذب کنند، یا تبلتی که روی یک پایه مخصوص قرار می‌گیرد مانند یک خودروی مدل بالا قادر به جلب توجه مخاطبین نیست. در نتیجه شرکت‌های محصولات دارویی باید عمیق‌تر فکر کنند تا بهترین روش برای انتقال پیامشان را انتخاب کنند، زیرا محصول آن‌ها قادر به صحبت کردن نیست و در مقابل محصولات دیگر جاذبه بالایی ندارد. اینکه داروی مورد نظر چطور عمل می‌کند و چه مشکلاتی را برطرف می‌کند، در واقع همان داستانی است که غرفه مربوطه باید بتواند آن را به مخاطبین انتقال دهد.

حتی اگر محصول شرکت شما از جذابیت ذاتی برخوردار نیست، ابتدا باید در مورد ایده اصلی محصول خودتان فکر کنید و سپس بر اساس آن غرفه‌تان را طراحی نمایید. به طوری که به هدفتان دست یافته و داستان برندتان را هم به همه دنیا دنیا ارسال کنید. لذا چنانچه برای این پرسش که چرا در نمایشگاه حضور دارید؟ پاسخی مشخص دارید، یعنی شما در مسیر درست قرار گرفته‌اید و هدفتان را پیدا کرده‌اید. آگاهی داشتن از اینکه بر روی چه مسئله‌ای کار می‌کنید نشان می‌دهد شما پیامی که می‌خواهید به مشتریان خود منتقل کنید را شناسایی کرده‌اید و اکنون می‌دانید که بر روی چه چیزهایی باید تمرکز کنید.

شما ممکن است زیباترین و جذاب‌ترین غرفه دنیا را فراهم آورده باشید، شما ممکن است متخصص‌ترین و عالی‌ترین کارمندان را در غرفه خود استخدام کرده باشید، یا ممکن از نمایشی شگفت‌انگیز و شکست‌ناپذیر ارائه دهید، اما همه این موارد بی‌تأثیر خواهند شد اگر نتوانید هماهنگی خوبی بین هدف اصلی کسب و کارتان و نمایشی که در غرفه ارائه می‌دهید برقرار نمایید. طراحی غرفه تنها یک طرف ماجرا است، طرف دیگر سازگاری برند شما با داستانی است که غرفه‌تان بیان می‌کند و به نمایش می‌گذارد.

 

مشاهده مقاله >۱۰ راه مؤثر برای جذب مخاطب بیشتر به غرفه

نمونه کار ها

Sorry, no posts matched your criteria.

raymon

مجموعه ما با درنظرگرفتن نوع محصولات، خدمات و اهداف مشتریان از شرکت در نمایشگاه، با تکیه بر تجربه های موفق و نیروهای خلاق و حرفه ای، همواره بهترین ها را به مشتریان خود عرضه می کند.

No Comments

Post a Comment